4 najväčšie mýty o starostlivosti o pleť

Mýty o starostlivosti o pleť
thinkstockphoto.com
reklama:

Často sa snažíme dočítať z rôznych overených aj neoverených zdrojov, ako sa najlepšie starať o svoju pleť. Občas sa však riadime nie úplnými pravdami.

Mýtus o póroch

Počuli ste už o schopnosti pórov otvárať sa a zatvárať? Tak toto je celkom slušná hlúposť. Je dokázané, že póry sú drobné otvory v pokožke, ktoré nemajú svaly, preto nemajú túto funkciu. Póry sa môžu len vyskytovať na tvári menšie alebo väčšie.

Drahé prípravky pre vašu pokožku sú najlepšie

Niekde v hlave má mnoho ľudí zafixované, že cena rovná sa kvalita. Samozrejme, môže to byť aj pravda v určitých prípadoch, ale netreba sa vždy riadiť týmto pravidlom. Častokrát sa stáva, že silný marketing vďačí sa dobrý predaj produktu, ktorý vlastne ani nie je tak dobrý.

Rastliny, ktoré majú priaznivý vplyv na krásu vašej pleti

Protivráskové krémy

Tie nám sľubujú naozaj veľa. Ale pokiaľ siaha pravda?

Dermatológmi preukázaný fakt je, že jediná zložka krémov pomáhajúca jemne vyhladiť vrásky sú retinoidy a vitamín A. Preto sa uistite, že krém, ktorý si kupujete obsahuje to, čo má.

Mastná pokožka si vyžaduje viac prípravkov

Stop! Toto už nikdy nikde nečítajte a už vôbec sa tým neriaďte. Pleť prirodzene produkuje maz, ktorý je ochrannou vrstvou pre pokožku. Pokiaľ sa ho snažíte drasticky odstrániť rôznymi pílingmi a pleťovými čističmi s prílišnou častosťou, docielite jedine opak. Mastnota bude nadmernejšia. Je to prirodzené bránenie sa pokožky. Naopak suchá pleť si vyžaduje veľa hydratácie a kozmetických procedúr, ktoré stimulujú mazové žľazy k ich produkcii.

27. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod