4 ozdoby vo vlasoch, ktoré majú svoje zvláštne čaro

Ozdoby vo vlasoch majú svoje zvláštne čaro
thinkstockphoto.com
reklama:

Nádherná bujná hriva, krásny účes… Tak prečo si nedopriať do účesu nejakú ozdobu?

My ženy rady hľadáme vo všetkom krásno. Rady sa rozmaznávame a zdobíme. Aj z toho dôvodu vzniklo ozdobovanie uší náušnicami, dekoltu náhrdelníkmi a prstov prsteňmi.

Samostatná kategória sú vlasy. Pri tvorbe účesov v domácom prevedení, hoci aj profesionálom, niekedy výborne vyznejú vlasové doplnky. Efekt je prekrásny ako pri šperkoch.

Sponky

Ak ste si mysleli, že sponky sú len záležitosťou fixácie účesu, mýlite sa. Môžu byť v nekonečne kreatívnych prevedeniach, viac či menej prezdobené. Svadobné alebo príležitostné spony bývajú často posiate rôznofarebnými kameňmi, v rozmanitých tvaroch.

Čelenka

Čelenka je praktická pomoc pri padaní vlasov do očí. Taktiež však fantasticky vyzerá a zdobí váš účes, ktorému jasne udáva smerovanie vlasov dozadu. Holé čelo oceníte najmä v lete.

Fascinátor

Fascinátor je špecifická a tematická dekorácia, ktorá svojou výraznosťou vytvára dominantu vášho outfitu. Ide o väčšiu sponu alebo hrebienok, ktorý pozostáva zväčša z pierok, sieťky a kvetinových aplikácií. Pôsobí veľmi elegantne a luxusne.

Spoločenské účesy. Ktorý si vyberiete?

Štipce

Tiež existujú varianty praktické ako napríklad štipce. Držia napevno vlasy a dokážu vytvarovať objem.

Mašle, stuhy, retiazky, kvetiny, perie, korále… Možností je na trhu s bižutériou neuveriteľne veľa.

11. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod