Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bolesť chrbtice, bolesť, zdravie, chrbát, cvičenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
28. júla 2015 ZdravieZdravý život od LotaSITA Diskusia()

4 účinné cviky na potlačenie bolesti krčnej chrbtice

Pálivá bolesť, ktorá dokáže znepríjemniť život. Vďaka tejto zostave cvikov si s ňou hravo poradíte.

Sedavé zamestnanie, zlé držanie tela počas dňa. To sú najčastejšie príčiny nepríjemnej bolesti krčnej chrbtice, ktorá dokáže poriadne znepríjemniť život. Ako im predchádzať? Skúste si pomôcť nasledujúcimi cvikmi.

Prvý cvik

Sadnite si na stoličku. Nohy pokrčte na šírku bokov a majte celé chodidlá na zemi. Vystrite chrbát a vyťahujte sa ku stropu. Zasuňte bradu tak, ako keby ste ju chceli dostať do úrovne s ramenami. Potom uvoľnite ramená a pritiahnite ich spolu s lopatkami dozadu ku chrbtici. Ruky nechajte vedľa tela a mierne ich priťahujte smerom k zemi. Stiahnite brušné svaly. V tejto polohe sa snažte chvíľu zotrvať a voľne dýchajte.

Druhý cvik

Zotrvajte v predchádzajúcej polohe. Pri nádychu vytiahnite ramená smerom k ušiam a následne pri výdychu ich uvoľnite a spolu s rukami ich ťahajte dolu, akoby ste sa chceli dotknúť končekmi prstov zeme. V tejto polohe vydržte niekoľko sekúnd.

Tretí cvik

Udržujte polohu ako pri prvom cviku. Otočte hlavu a pozrite sa na jedno rameno. Nadýchnite sa a pri výdychu robte polkruh bradou po hrudníku a pozrite sa na druhé rameno. Striedajte strany. Pri pohybe budete cítiť mierny ťah šije. Ak vás zasiahne prudká bolesť, radšej prestaňte cvičiť.

Štvrtý cvik

Horné končatiny jemne upažte, na jednej otočte ruku malíčkom hore a na tú sa pozrite. Druhá horná končatina je otočená malíčkom dolu. Ramená majte uvoľnené. Nadýchnite sa a pri výdychu otáčajte súčasne obe horné končatiny a hlavu tak, aby sa malíčky a hlava vystriedali.

Odporúčané články

II. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb Jóga – cvičenie pre štíhly driek

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravý život

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...