Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25627701_1522245071222270_75304226_n.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pinterest
29. decembra 2017 Tipy redakcie od Diana MatúškováSITA Diskusia()

5 horúcich noviniek na trhu s ohňostrojmi

Rozbalené darčeky, štedrá večera a spokojná rodinná atmosféra. To predstavujú každoročne Vianoce, po ktorých prichádza oslava príchodu nového roka, teda Silvestra. Aj napriek tomu, že sa Silvester oslavuje za pomoci pyrotechniky, pre každého z nás je tento deň niečím výnimočný. Všetci sa snažíme pred ukončením starého roka zbaviť dlhov, urobiť poriadky či doma, alebo v samých sebe a určiť si novoročné predsavzatie s dúfaním, že toto nám vydrží o niečo dlhšie ako to, ktoré sme si povedali v predchádzajúcom roku. Veď ako sa hovorí: „Ako na nový rok, tak po celý.“

Tak ako na Vianoce rozbaľujeme darčeky, počas Silvestra odpaľujeme ohňostroj. Zábava, ktorá neraz spôsobí namiesto oslavy príchodu nového roka, úraz. Preto je dôležité, pred použitím skontrolovať výbušninu, vyhľadať bezpečné miesto pre jej použitie a prečítať si návod, ako správne použiť ohňostroj, ktorý sme si zakúpili.

Nakoľko sú obchody ohňostrojovým príslušenstvom zaplnené a sú v rôznej cenovej relácii je ťažké si spomedzi nich vybrať to správne. My vám preto ponúkame prehľad niektorej vysoko predávanej pyrotechniky, ktorá je pekná aj napriek nízkej cene.

Bum- Bác

Pyrotechnika, dostupná v ktoromkoľvek obchode špecializujúc sa na ohňostroj. Toto relatívne lacné zariadenie pozostáva zo 16 rán, siahajúc až do výšky 25 metrov s efektom, ktorý trvá približne 16 sekúnd.

Apollo

Od predošlej pyrotechniky sa odlišuje jedine počtom rán a trvaním efektu. Táto pyrotechnika sa skladá z 20 rán s trvaním efektu 33 sekúnd.

25975592_1522245057888938_1845065535_n.jpg
Foto: Pinterest

Rímske sviece

Sviece partia k tradičnej zábavnej pyrotechnike. Obyčajná papierová trubica, z ktorej vyletujú poväčšine 10 až 20 ranové svetlice, dokáže nejednému z nás vyčariť úsmev na perách. Jednoduché používanie, kedy dokážeme nastaviť uhol a smer strely nám zaručuje bezpochyby pekný ohňostroj a privítanie nového roka. Výsledný efekt spočíva vo farbe, ktorú si môžeme samy navoliť pri výbere rímskych sviec, taktiež aj to, či budú iba svietiť, praskať, alebo dokonca vybuchovať.

Motýlik

Rotujúce koliesko, ktoré jednoducho položíme na zem, na konci zapálime knôt, ktorý pred použitím skontrolujeme a odstúpime do bezpečnej vzdialenosti. Motýlik pri aktivácii začne na zemi rotovať, vyletí do vzduchu a počas rotácií vydá svetelný efekt.

Od najhlučnejšej po najbezpečnejšiu

Od malých zvukových výbuchov po silnú explóziu, kedy je dôležité pri manipulácií dbať na zvýšenú pozornosť. Okrem privítanie nového roka, je takáto pyrotechnika vhodná na odplašenie zvery počas prechádzky lesom. Každá petarda má svoj názov, ale i označenie kategórie, kedy F3 predstavuje najsilnejšiu kategóriu explózie a je dostupná iba osobe staršej ako 21 rokov, F1 zase tú najnižšiu, ktorá sa predáva osobám, ktoré nadobudli 15 rokov.

Kategória F3 – Megatron, Bomb Bon, La Bomba

Kategória F2 – Pirát, Mega petarda, Megatresk

Kategória F1 – búchacie povrázky, stroboskop malý, rozpustné fontánky

25674719_1522244964555614_1158691523_o.jpg
Foto: Pinterest

Prskavky

Okrem pyrotechniky, pri ktorej treba dbať na bezpečnosť či už vás, alebo okolia, obchodné reťazce zaujímajúce sa o ohňostroj ponúkajú aj najkrajšiu, najlacnejšiu a najbezpečnejšiu zábavu počas privítania nového roka. Prskavky, ktoré sú rôznej dĺžky, sú tiché s praskajúcim svetelným efektom. Avšak, aj napriek tomu, že sú najbezpečnejšie, dokážu v priebehu použitia zničiť kúsok vášho oblečenia.

Pri zaobchádzaní so zábovnou pyrotechnikou buďte vždy opatrní – odborné zaobchádzanie je základ!

Odporúčané články

Ako mať pozitívny štart do nového roka? Máme pre vás tipy Psychologička radí: Vstúpte do nového roka s väčšou sebadôverou

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.