Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
láska,
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
GettyImages
17. marca 2019 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

6 situácií, kedy sa oplatí vo vzťahu klamať

Vo vzťahu by sa klamať nemalo. No každá z nás vie, že bez nejakej tej malej lži by vzťah neprežil. Poradíme vám prípady, kedy malé klamstvo vzťahu neuškodí, ale mu naopak prospejú.

1. Klamstvo v jeho záujme

Nie je lož ako lož. Pokiaľ klamete vo svoj prospech, je to skôr podvod ako milosrdná lož a mnohokrát takýmto spôsobom ohrozujete svoj vlastný vzťah. Ak však pravdu upravujete preto, že sa nechcete svojho partnera dotknúť alebo ho zraniť ste v práve. Pri klamstve si však vždy dávajte pozor na to, aby ste sa nepreriekli a tým nestratili už vybudovanú dôveru.

2. Keď sa vám páči aj niekto iný

Každej z nás sa môže stať, že počas fungujúceho vzťahu spozná niekoho, kto ju fyzicky priťahuje a úplne nám pomotá hlavu. Pokiaľ ale chcete mať aj naďalej šťastný vzťah, je na mieste klamať a v žiadnom prípade sa nezmieniť partnerovi o tom, že vám prácu spríjemňuje sexy kolega. Nedávajte partnerovi zámienku žiarliť. Žiarlivosť môže váš vzťah naštrbiť, aj keď vaše očarenie z kolegu časom zrejme pominie.

3. Keď ho chcete oceniť

Predstieraný orgazmus – Každá z nás to z času na čas robí. Z dlhodobého hľadiska to síce nič nevyrieši, ale ak máte inak uspokojivý sexuálny život, ale zjavne nie ste práve jeden alebo druhý vo svojej koži, je lepšie partnerovi zložiť kompliment, než ho zbytočne zneisťovať.

4. Jeho rodina

Možno má neznesiteľnú matku, či otca, alebo súrodencov, s ktorými si nemáte čo povedať, no je to jeho rodina a bez ohľadu na to, ako veľmi vám idú na nervy, nemali by ste mu to šplechnúť do tváre. Rozhodne mu tým nepomôžete, a preto sa snažte zachovať si odstup i nadhľad a keď príde na jeho rodinu, snažte sa pôsobiť tak, že ich máte vlastne rada.

5. Keď vás chcel potešiť

Uvaril vám romantickú večeru a snažil sa zo všetkých síl, no mäso je tvrdé a zemiaky rozvarené? Nechajte si to pre seba. Rovnako tak, keď vám prinesie nevhodný darček. Snahu treba oceniť. Ak ho budete kritizovať, nabudúce radšej neurobí nič. A to by ste nechcela.

6. Občas je nevyhnutné ustúpiť

Hádate sa spolu, no neviete nájsť spoločné riešenie? Vyriešiť konflikt často znamená ho vzdať. Proste zaklamať a prijať pravdu toho druhého, aj keď s ňou nesúhlasíte. Vyhrať vždy neznamená mať pravdu. Navyše spor môžete doriešiť, až vám obom vychladnú hlavy.

Majte na pamäti, že občasná drobná lož sa vstrebe, ale ak máte potrebu klamať partnerovi neustále, je vo vašom vzťahu niečo v neporiadku a mali by ste ho zásadne prehodnotiť. Alebo to za vás čoskoro urobí váš partner, pretože je jedno, ako dokonale máte klamstvá premyslené, no nezabúdajte, že lož má vždy krátke nohy.

K téme

Aký ste typ ženy podľa mesiaca, v ktorom ste sa narodili? Existuje ideál? Toto treba o takmer dokonalých mužoch vedieť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.