Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ako by vyzerali predlohy abstraktných portrétov naživo?
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Flora Borsi
21. apríla 2018 LifestyleSkutočné príbehy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Ako by vyzerali predlohy abstraktných portrétov naživo?

Zvedavá tínedžerka z Maďarska dala svojskú odpoveď na otázku, ako by vyzerali múzy svetových maliarov abstraktných diel, ak by išlo o skutočných ľudí.

Mladá maďarská fotografka Flora Borsi už odmalička obdivovala abstraktné diela slávnych maliarov. Aj preto sa vo svojom najnovšom projekte rozhodla zamerať na abstrakcie, avšak z nezvyčajného uhla pohľadu.

Ako by vyzerali predlohy abstraktných portrétov naživo?Zvedavá tínedžerka premýšľala, odkiaľ brali svetoví maliari inšpiráciu pri tvorbe svojich portrétov a ako by vyzerali ich múzy, ak by išlo o skutočných ľudí. Výsledkom je séria fotografií Real Life Models (Skutočné modelky), v ktorých 19-ročná fotografka postavila vedľa portréty „živé“ predlohy, podľa ktorých mohli vzniknúť.

Tváre z portrétov od umelcov ako Rudolf Hausner, Amedeo Modigliani, Pablo Picasso či Kees van Dongen sa tak dostali do paralely s realitou, a tak vznikli modelky so zaujímavými črtami, ktoré akoby vystúpili zo surreálneho sna.

„V dnešnej dobe už takmer každý fotograf využíva grafický softvér, aby dotvoril svoje fotografie takým spôsobom, ako v minulosti maliari využívali rôzne „živé predlohy“. Niektorí umelci využívajú na namaľovanie svojich diel čistú fantáziu, ďalší môžu preferovať využitie skutočnej predlohy, od ktorej odvodia anatomické rysy. Čo ak by tieto abstraktné modely boli živí ľudia?“ pýta sa Flora.

Ako hlavná inšpirácia pritom tínedžerke poslúžila aj fotografia, na ktorej vedľa známeho obrazu American Gothic od Granta Wooda z roku 1930 stoja originálne predlohy, podľa ktorých obraz vznikol. V prípade Floriných diel však ide o číru fantáziu so zaujímavým efektom. „Podstatou bolo vizualizovať fyzicky nemožné,“ dodala fotografka.

www.boredpanda.com

K téme

Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť Vyberte si obrázok a zistite, akou ženou ste

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.