Ako si udržať dokonale biele zuby?

úsmev, žena, radosť, smiech, beauty, krása, pleť, zdravé zuby
shutterstock.com
reklama:

Niekto má šťastie na prirodzene biele zuby, iní si ich zas musia bieliť prípravkami na to určenými. Ako však docieliť, aby efekt bielych zubov zostal čo najtrvácnejší?

Aké sú vaše návyky, pokiaľ ide o ústnu hygienu? Dôležitá je pravidelnosť v umývaní zubov, aby boli silné a zdravé. Ako však na ich farbu?

Bielenie zubov je kapitola sama o sebe. Zuby udržať dlhodobo biele je náročné, pretože na ne vplýva naša životospráva a aj vonkajšie vplyvy.

1. Udržujte žiarivý efekt

Efekt bieleho úsmevu je potrebné udržiavať zubnou pastou s bieliacimi účinkami. Nenechajte sa však zmiasť reklamou, pretože nie každá pasta má skutočne účinky, aké sa píšu. Poraďte sa s odborníkom.

Osem tipov, ako mať krásne a zdravé zuby

2. Obmedzte tekutiny s farbiacim účinkom

Existujú nápoje, ktoré vášmu úsmevu značne škodia. Nie je nutné ich úplne vysadiť, ale aspoň výraznejšie obmedziť. Káva, čaj, malinovky, víno sú tekutiny, ktoré farbia vaše zuby. Naopak taká čerstvá zelenina pomôže k ich čisteniu.

3. Fajčenie sa podpíše aj na zuboch

V neposlednom rade by ste mali brať do úvahy, že fajčenie škodí nie len vašim pľúcam, pleti, ale aj vašim zubom. Žltnúci efekt je závislý aj na intenzívnosti fajčenia.

4. Umývať a umývať

Nezabúdajte na najdôležitejšiu časť a tou je samotné čistenie zubov. Zostáva fakt, 2-3 razy denne by ste mali používať zubnú kefku a minimálne raz za deň, by ste mali užiť ústnu vodu. Ideálne pred spaním.

1. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod