Ako si vybrať rúž, aby ladil s oblečením?

Ako si vybrať rúž, aby ladil s oblečením?
thinkstockphoto.com
reklama:

Výber rúžu je zdanlivo jednoduchá záležitosť. Ale koľké z vás keď stoja v obchode pred desiatkami odtieňov vedia presne, ktorý vám pristane? Každá žena by mala vlastniť niekoľko farieb rúžov.

Rúž bol odpradávna ženskou vášňou a pútač mužského oka. I keď jeho zloženie prešlo neuveriteľným vývojom, kedy sa vyrábal z bahna, či krvi (veky egypských vládcov) až po voskové skrášľovače (16. storočie), stále spĺňal rovnaký účel.

V súčasnosti máme neuveriteľné množstvo druhov a farieb rúžov. Viac, či menej sýte, lesklé aj matné, prírodné aj vysoko trvácne, objemové. V podstate si môžete nakombinovať vlastnosti od výmyslu sveta tak, aby vám vyhovoval. Ako sa však vyhrať s farbou?

Každá žena by mala vlastniť aspoň tri rúže. Telový, alebo jemne marhuľový, na denné prirodzené využívanie, červený pre sexy ženský look a sýto ružový, ktorý k nám ženám neodmysliteľne patrí.

Výrazné pery z vás urobia zvodkyňu!

Pokiaľ však nieste zástancom klasiky, môžete aj experimentovať. Aktuálne trendy priniesli divoké neónové farby oranžovej, fialovej, alebo ťažké bordové či tmavohnedé odtiene. Dokonca sa preslávili tzv. ombré pery, ktoré sú skvelým extravagantným oživením.

A ako je to s kombinovaním farieb?

V dnešnej dobe sú trendy kombinovania farieb omnoho benevolentnejšie a môžete si dovoliť farbu rúžu ladiť len s mejkapom, nemusíte sa sústrediť na oblečenie. Pokiaľ si však chcete “nahrať”, určite si rúž vyberajte v súlade s oblečením.

Pokiaľ si obliekate červené šaty, pery v neutrálnom tóne sú úplne v poriadku. Môžete si dovoliť aj harmonický súlad, kedy zladíte červený rúž so šatami, ale tým, že je váš outfit dominantný, nie je nutné dominantnosť presadiť aj v líčení. Možno sa skôr upriamte na dymové oči a napríklad marhuľový rúž.

Tvrdenia, čo sa k čomu hodí, budú vždy len pocitové. Preto ak sa v niečom cítite dobre, intuitívne sa asi viete zladiť. Napríklad flitrované alebo inými prvkami výrazné šaty by mali zostať svojou krásou dominantné. Rúž vo farbe mocca neprebije jas šiat a pritom je výrazný.

Kontrasty sú niekedy šťastnou voľbou. Ak máte jemné farby šiat, napríklad biele alebo ružové, červený rúž vás rozhodne oživí. Staroružovej dodá veľkú iskru bordová farba.

Chystáte sa do gala? Máte zvolenú čiernu eleganciu, ale niečo tomu chýba? Tak presne toto si pýta sýto ružový alebo oranžový rúž.Vyskúšajte, ako vás to oživí.

Fotoalbum k článku:

6. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod