Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
láska
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstockphotos
7. októbra 2016 ŠoubizRozhovory od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Ako vzrušovať partnera aj po rokoch?

Láska a vášeň vo vzťahu na celý život. Mýtus alebo skutočnosť? Buďte pre svojho partnera vzrušujúcou aj po rokoch. Vieme, ako na to.

Sexuálnu príťažlivosť si každý pár chce udržať čo najdlhšie. Rokmi sa síce vzťah prehlbuje a upevňuje, ale vášnivá láska naopak upadá. Čo potom partnerov aj po dlhých rokoch k sebe stále priťahuje?

1. Niektoré telesné zmeny

Roky sa časom podpíšu na vzhľade každého z nás. Jemné vrásky, či prvé mužské šediny, mnoho žien považuje za sexy a určitý symbol múdrosti a mužnosti. Z toho vyplýva, že starnutie nemusí mať na sexualitu partnerov len negatívny dopad. Dôležité je vedieť si nájsť niečo sexy na svojom partnerovi aj po rokoch spoločného spolužitia.

2. Snaha udržiavať sa fit

Pokiaľ sa váš partner zaujíma o svoj zovňajšok a stará sa o svoje telo, výrazne mu to pridá na jeho sexuálnej charizme a uberie na veku. Množstvo ľudí si napr. obvod pásu spája s celkovým zdravotným stavom človeka. Zároveň muži podľa výskumov považujú štíhle ženy v zrelom veku za atraktívnejšie a sebavedomejšie, ako ženy plnoštíhle.

Niektorí odborníci na základe týchto výsledkov vyhodnotili, že partner, ktorý je v dobrej fyzickej forme, má lepší vzťah k sexu, čím prispieva k udržaniu partnerskej iskry.

3. Prejav záujmu

Ľudia vo veku 35-65 rokov vo výskume zároveň uviedli, že považujú za sexy, keď ich partner prejavuje záujem o fyzický kontakt. Aj drobné gesto a prejav záujmu posilňujú partnerstvo. A to, že už máte prvé vrásky nie je žiadny problém. S partnerom predsa prežívate silné emocionálne spojenie.

4. Empatia

Ďalším povzbudzovačom vzťahu je vzájomné pochopenie sexuálnych túžob. Mať po svojom boku partnera, ktorý sa snaží uspokojiť vašu sexualitu, je nesmierne dôležité pre fungujúci vzťah. Ľudia, ktorí sú v tomto smere spokojní, nestrácajú na atraktivite ani po rokoch.

5. Pozitívny pohľad

Snažte sa vnímať svojho partnera v pozitívnom svetle a nezameriavajte sa len na jeho negatíva. Sústreďte sa len na to pekné, za čo ho milujete, Pozitívne myslenie v dobrom ovplyvňuje vzťah a dokáže ľahšie riešiť problémy.

Týchto päť faktorov vám poskytuje jednoduchý návod, ako udržať svoje partnerstvo aj po rokoch svieže. Nezabúdajte, že aj malými zmenami môžete dosiahnuť úžasné výsledky.

K téme

11 vecí, ktorých sa váš partner desí Hrozí vám chorobná závislosť od sexu?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.