Allan Mikušek sa rozpráva so svojím koňom

Allan Mikušek
Allan Mikušek facebook.com
reklama:

Na svojho koňa Tornáda nedá známy spevák a hudobník dopustiť, dokonca s ním komunikuje prostredníctvom špeciálnej techniky.

Jednou z najväčších vášní slovenského country speváka Allana Mikušeka je okrem dobrej hudby aj jeho kôň Tornádo.

Mám teraz už len jedného koníka Tornáda (druhý mu zomrel pred štyrmi rokmi – pozn. red.), stajním ho u známych kúsok od Trnavy a vo voľnom čase na ňom jazdím. Všeličo s Torkom vymýšľame,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Štyridsaťsedemročný interpret podľa vlastných slov ovláda i techniku zvanú natural horsemanship. „Je to vlastne prirodzená komunikácia s koňmi, kedy sa s nimi rozprávate ich rečou,“ priblížil. „Ide o komunikáciu bez zvukov, o pohyby, pohľady, postoj tela, pohyby rúk, hlavy, uvoľnenie, napnutie...,“ vymenoval známy rodák z Trnavy.

Viem si napríklad zavolať koňa, ktorý je odo mňa vzdialený dvadsať metrov, zavolám si ho bez slova a on príde a pekne vedľa mňa zaparkuje,“ prezradil.

Postavím sa do pozície dominantného jedinca, dohodnem sa s ním a on ma musí rešpektovať. Jednoducho mu tak vysvetlím, že budeme kamaráti, ale ja tu budem šéf,“ zasmial sa.

22. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA