Amandu Bynes zbavili obvinenia z držby marihuany

Amanda Bynes
Amanda Bynes SITA/AP
reklama:

Herečka vlani v máji vyhodila z okna svojho bytu na 36. poschodí vodnú fajku.

Newyorský súd zrušil v pondelok obvinenia voči herečke Amande Bynes v prípade z mája minulého roka, keď z okna svojho bytu na 36. poschodí vyhodila vodnú fajku. Sudca tak spravil na základe dohody z januára, podľa ktorej mal obvinenia zrušiť, ak 28-ročná Bynes bude aj ďalších šesť mesiacov navštevovať poradňu a nespôsobí žiadne problémy.

Bynes zatkli vlani 23. mája, keď do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Herečka po príchode policajtov vyhodila vodnú fajku z okna. Po zatknutí ju obžalovali z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi.

O dva mesiace neskôr ju zadržala polícia, keď založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks. Keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba aj iných, poslali ju na 72 hodín do psychiatrickej liečebne.

Po uplynutí tejto doby sudca rozhodol, že zostane na psychiatrii ešte dva týždne. Následne súd predĺžil jej pobyt v liečebni o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn, ktorej pridelil aj starostlivosť o jej základné potreby a financie.

Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Ľahko ju zbaliť (2010), nakoniec prepustili z liečebne až v decembri. Za založenie ohňa na cudzom pozemku ju neobžalovali, pretože jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

1. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA