BB a CC krém. Aký je medzi nimi rozdiel?

BB a CC krém. Aký je medzi nimi rozdiel?
thinkstockphoto.com
reklama:

BB krémy sú známe a obľúbené od doby ich vzniku, no poznáte aj ich účinky? Aby ste vedeli porovnať tieto produkty, je potrebné o nich niečo vedieť.

Ženy si veľmi rýchlo zvykli a obľúbili produkt BB krém, ktorý sa stal doslova trhákom. Jeho nositeľky sú všetky vekové kategórie. Aký je však rozdiel medzi slávnym BB krémom a stále otáznikom u žien CC krémom?

BB krém

BB krém (Beauty balm) má byť akousi kombináciou krému a mejkapu. Jeho vlastnosťami teda je najmä výživa pleti, hydratácia, antibakteriálne účinky (v prípade kvalitnejších BB krémov), UV filter, rozjasňujúca zložka, v niektorých prípadoch aj podkladová a samozrejme, mejkapová zložku.

Tento produkt sa stal obľúbeným najmä pre jeho jedinečné vlastnosti ochrany pleti a krytia v jednom. Krásne tónuje pleť a rozjasní ju, takže pôsobí veľmi prirodzene. Uspokojí však skôr tie, ktoré hľadajú naturálny efekt, pretože jeho krytie skôr postačí menej problematickej pleti. V prípade väčších defektov kože krytie BB krému už je nutné kombinovať s korektorom alebo mejkapom.

Triky pre citlivé oči

CC krém

Zhruba pred rokom nastúpil na trh nováčik pod názvom CC krém (Colour Correction). Jeho úlohou bolo uspokojiť tú radu žien, pre ktoré bol BB krém nedostatočne krycí. Vďaka vynovenému a zdokonalenému zloženiu je CC krém nie len výnimočný svojou krycou schopnosťou, ale aj dlhotrvácnym efektom. Žilky, vyrážky a pigmentové škvrny dokonale prekryje.

Rovnako však stále dominujú najmä výživné látky, ktoré prospievajú pleti. Preto sa krycie krémy odlišujú od mejkapov. Z názvu Colour Correction vyplýva aj jeho schopnosť prispôsobivosti farbe pleti.

Určite stojí zato, vyskúšať ho!

21. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod