Beyoncé a Jay Z sa chystajú do Paríža

Beyoncé a Jay Z
Beyoncé a Jay Z SITA/AP
reklama:

V hlavnom meste Francúzska sa interpreti zastavia v rámci spoločného turné On The Run.

Americkí interpreti Beyoncé a Jay Z, ktorí počas leta absolvujú spoločné turné s názvom On The Run, vystúpia aj vo Francúzsku. Dvojica sa fanúšikom a fanúšičkám predstaví 12. a 13. septembra v Paríži. Ohlásené koncerty sú zatiaľ jediné zastávky v rámci turné mimo Severnej Ameriky.

Tridsaťdvaročná Beyoncé Giselle Knowles-Carter začala hudobnú kariéru v roku 1997 ako členka skupiny Destiny’s Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Vydala albumy Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008), 4 (2011) a Beyoncé (2013), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete získala už 17 cien Grammy, tri z nich ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová speváčka. Spomínaný eponymný album vyšiel neočakávane 13. decembra 2013 na portáli iTunes, pričom za necelý týždeň sa z neho predalo milión kópií.

Štyridsaťštyriročný Jay Z, vlastným menom Shawn Corey Carter, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval však až v roku 1996, keď vydal album Reasonable Doubt. Ten je spolu s nahrávkou The Blueprint (2001) v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone. V súčasnosti má na svojom konte dvanásť sóloviek, dva spoločné albumy so spevákom R. Kellym a po jednom s rockovou kapelou Linkin Park a rapperom Kanyem Westom. Okrem toho vydal viacero kompilácií a zatiaľ získal 19 cien Grammy. Jay Z a Beyoncé sa zosobášili v roku 2008 a v januári 2012 sa im narodila dcéra Blue Ivy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

14. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA