Big Boi poprel, že Outkast pripravujú nový album

Big Boi
Big Boi SITA/AP
reklama:

O údajnom novom albume Outkast informovala minulý mesiac Queen Latifah, ktorá v minulosti pôsobila ako ich manažérka.

Americká hip-hopová skupina nepripravuje nový album, ako to minulý mesiac uviedla rapperka a herečka Queen Latifah, ktorá v minulosti pôsobila ako ich manažérka. V rozhovore pre televíznu stanicu Revolt to vyhlásil člen tejto formácie Big Boi.

Nepripravujeme nový album. Pôjdeme iba na turné, pretože oslavujeme dvadsiate výročie od vydania prvého albumu, takže to chceme osláviť s našimi fanúšikmi. Ja momentálne pracujem na sólovom albume, ktorý by som chcel vydať koncom roka,“ vysvetlil Big Boi.

Skupina Outkast vznikla v roku 1992, pričom ju tvoria André 3000 a spomínaný Big Boi. Debutovali v roku 1994 albumom Southernplayalisticadillacmuzik, po ktorom nasledovali nahrávky ATLiens (1996), Aquemini (1998), Stankonia (2000), dvojalbum Speakerboxxx/The Love Below (2003) a Idlewild (2006), ktorý je taktiež soundtrackom k rovnomennému filmu.

Okrem toho majú na konte aj kompiláciu Big Boi and Dre Present… Outkast (2001). Medzi ich najznámejšie hity patria skladby Rosa Parks, B.O.B. (Bombs Over Baghdad), Ms. Jackson, Hey Ya! a The Way You Move.

Na konte majú šesť cien Grammy a štyri American Music Awards.

Big Boi debutoval ako sólový interpret v roku 2010 albumom Sir Lucious Left Foot: The Son Of Chico Dusty, na ktorý nadviazal nahrávkou Vicious Lies And Dangerous Rumors (2012).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

20. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA