Binďo a Didiana v námorníckom štýle!

Slovenská plavba a prístavy – LOD, a. s. oslávila jubileum
LOD
reklama:

Úctyhodná dáma oslavovala päťdesiatku a Dámska jazda bola pritom.

Už od roku 1964 spája spoločnosť Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s. (SPaP- LOD)Bratislavu a Viedeň, dve hlavné mestá vzdialené len 61 km. Toto úctyhodné polstoročie si zaslúžilo oslavu, na ktorej Dámska jazda nesmela chýbať. A kde inde sa malo oslavovať, ak nie na palube vyhliadkovej lode?

Na vlnách Dunaja

Vďaka spoločnosti SPaP- LOD a.s. si už polstoročie môžeme vychutnávať panoramatickú plavbu popod Bratislavské mosty s nezvyčajnými pohľadmi na mesto. Inak tomu nebolo ani počas oslavy.

Náš výlet sa začal momentom, keď sme vstúpili na palubu vyhliadkovej lode. Privítalo nás vedenie spoločnosti i personál lode na čele s kapitánom, ktorí pre nás pripravili milé pohostenie i program.

Binďo a Didiana v námorníckom štýle

Slovenská plavba a prístavy – , a. s. oslávila jubileum
LOD

Plavbou nás sprevádzali moderátorské stálice Ivan Binďo Bindas, ktorému sekundovala Dagmar Didiana Dianová. Moderátori, odetí do námorníckych oblekov z päťdesiatych rokov vtipne predstavili námornícky žargón a za asistencie kapitána lode predviedli tipy a triky ako správne uviazať námornícke uzle.

Po skončení krátkeho, zato vtipného programu sme mali možnosť vychutnať si pohľady na krásy Bratislavy. Vyhliadku sme odštartovali pohľadom na historickú časť Bratislavy a na nábrežie Dunaja. Neskôr naším pohľadom neunikol ani Bratislavský hrad, či Sad Janka Kráľa. Plavbou popod Most SNP sme sa nakoniec dostali k mostu Lafranconi, kde sa loď otočila a vyrazili sme naprieč Dunajom smerom k aktuálne demontovanému Starému mostu a pokračovali k mostu Apollo, pri ktorom sme opäť zmenili smer plavby a namierili si to naspäť do prístavu.

Krásy Dunaja si môžete vychutnať aj VY

Pod vlajkou Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s momentálne brázdia Dunaj tri vyhliadkové lode PREŠOV, MARTIN a ŽILINA. Okrem výletu “Bratislavský okruh”, ktorý sme absolvovali my, si môžete vychutnať tiež plavbu k hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy alebo plavbu Bratislava – Čunovo.

Flotilu Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s dopĺňajú tri rýchlolode takzvané “rakety” , ktoré fungujú ako pravidelná linka do Viedne a späť a to neuveriteľných 50 rokov. V rámci osláv pripravila spoločnosť Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s pre svojich návštevníkov aj plavby v štýle 60 rokov.

Fotoalbum k článku:

Vyhliadkové plavby na vlnách Dunaja máte možnosť zažiť na vlastnej koži aj vy. Informácie o plavbách a rovnako aj špeciálne ponuky pre rok 2014 nájdete na www.lod.sk

19. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: JM

Sardinková pochúťka

šalát so sardinkami, jedlo, výživa

Sardinková pochúťka Ingrediencie 1 Calvo sardinky v slnečnicovom alebo olivovom oleji primerané množstvo šalátových listov 1 jarná cibuľka 1 paradajka 1 … Čítať ďalej