Bob Geldof lieči smútok za dcérou koncertovaním

Bob Geldof
Bob Geldof SITA/AP
reklama:

Tvrdí, že počas vystúpení sa mu darí na dcéru nemyslieť.

Bolesť írskeho hudobníka Boba Geldofa zo straty dcéry Peaches, ktorú našli mŕtvu v jej dome v apríli tohto roka, zmierňujú koncertné vystúpenia. Šesťdesiatdvaročný interpret to uviedol na festivale Volkfest, ktorý sa konal v máji v Plymouthe. Práve tu zahral 25. mája spolu so svojou kapelou The Boomtown Rats po prvý raz od dcérinej smrti.

Ako informoval britský denník The Telegraph, počas vystúpenia sa hudobník poďakoval fanúšikom za to, že mu pomohli prísť na iné myšlienky. Keď je na pódiu, nemyslí vraj na to, že prišiel o milované dieťa. Uviedol tiež, že konečne bude v noci po dlhom čase dobre spať.

Bezvládne telo Peaches Geldof našiel v pondelok 7. apríla doma jej manžel Thomas Cohen, s ktorým mala synov Astala a Phaedra. Skonala vo veku 25 rokov, pričom nezanechala žiaden list na rozlúčku.

FOTOGALÉRIA: Modelka Peaches Geldof (25) je mŕtva!

Podľa výsledkov toxikologických testov v krvi jej našli isté množstvo heroínu, ktorý mohol spôsobiť smrť. “Peaches zomrela. Veľmi to bolí. Bola z nás všetkých tá najdivokejšia, najzábavnejšia a najinteligentnejšia. Krásne dieťa, ako je možné, že už ju nikdy neuvidíme? Dá sa to vôbec zvládnuť?” vyjadril sa nešťastný otec krátko po jej smrti.

Bob Geldof je známy vďaka pôsobeniu v kapele The Boomtown Rats. Zahral si napríklad v snímke Pink Floyd – The Wall (1982). Je tiež známy aktivista.

FOTOGALÉRIA: Peaches Geldof pochovali

Fotoalbum k článku:

Je organizátorom charitatívnych koncertov Live Aid a Live 8 či projektu Band Aid, známym najmä vďaka hitu Do They Know It’s Christmas?, ktorého je Geldof spoluautorom. S Bonom Voxom z U2 spolupracuje na rôznych kampaniach a projektoch na zmiernenie hladu a chudoby v Afrike.

Informácie pochádzajú z webstránky www.telegraph.co.uk a archívu agentúry SITA.

7. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA