Bolek Polívka: Ako hodinový manžel by som bol bezradný!

Bolek Polívka
Bolek Polívka SITA/AP
reklama:

Český herec priznal, že toto povolanie by nemohol vykonávať z týchto dôvodov.

Český herec Bolek Polívka sa vo svojom najnovšom filme ocitá v úlohe hodinového manžela. Ako priznal, letné nakrúcanie snímky Hodinový manžel si užil plnými dúškami a potešila ho tiež skutočnosť, že počas filmovania opäť stál po boku svojej obľúbenej hereckej partnerky a kolegyne, českej herečky Evy Holubovej.

Vďaka tomu povolaniu, hodinovému manželovi, sa vlastne s Evičkou zoznámim. Tak sme sa usmievali a užívali sme si, že už sme po niekoľký raz svoji,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Polívka. „My sme tam vlastne štyria hodinoví manželia a každého z nás to povolanie zavedie niekam inam. Niekedy sa takáto práca môže zvrtnúť na opravára nejakého vzťahu alebo nejakej smoly či nešťastia,“ priblížil ústrednú líniu filmu.

Bolek Polívka pohŕda týmito ľuďmi

V koži hodinového manžela by sa 65-ročný herec v reálnom živote podľa vlastných slov ocitnúť nechcel. „Možno by som bol v reálnej situácii nad nejakými situáciami bezradný, napríklad ako prišraubovať ten luster. Ani doma ani nikde nie som považovaný za nejakého veľkého kutila, ale keď som v úzkych, tak zrazu začnem tak kutiť a na povrch vyjde moja prirodzená skrývaná praktickosť, že až sám seba prekvapujem,“ dodal.

V snímke Hodinový manžel v réžii Tomáša Svobodu sa okrem Polívku a Holubovej predstaví viacero známych slovenských i českých hercov, medzi nimi napríklad David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová, Nina Divíšková, Lenka Vlasáková či Andrej Hryc. Film sa na slovenské plátna dostane už dnes.

26. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA