Bratov z dua Jedward museli zachraňovať pomocou helikoptéry

Duo Jedward
Duo Jedward SITA/AP
reklama:

Speváci a ich príbuzný sa prechádzali po pobreží na predmestí Dublinu, keď zistili, že ich obkolesila voda a nemajú sa ako dostať späť.

Írsku popovú dvojicu Jedward museli zachraňovať pomocou helikoptéry po tom, ako obaja speváci uviazli na pláži v Malahide na predmestí Dublinu. John a Edward Grimesovci sa spolu s ďalším príbuzným prechádzali po pobreží, keď zistili, že ich obkolesila voda a nemajú sa ako dostať späť. Okamžite preto zalarmovali svoju matku Susannu Grimes, ktorá im na pomoc privolala záchranárov. Desaťčlenný tím ich začal hľadať uprostred noci, pričom museli vraj prekonať vodu, ktorej hladina medzitým stúpla o dva metre, aby sa k nim dostali. K otraseným bratom a ich príbuznému sa dostali až o 1:00.

“Pre chlapcov to bolo desivé. Ocitli sa na pohyblivom piesku úplne obkolesení vodou. Mohla to byť tragédia, no objavila ich pobrežná stráž,” uviedla Susanna Grimes pre denník Irish Sun. “Snažíme sa pochopiť, ako sa to všetko mohlo zomlieť tak rýchlo. Vymklo sa nám to spod kontroly ešte skôr, ako sme si to stihli uvedomiť. Budeme sa snažiť viesť mladých ľudí k tomu, aby boli pri vode a mori opatrní. Nebyť pobrežnej stráže, mohla to byť tragédia,” dodal 22-ročný John Grimes.

John a Edward Grimesovci, známi ako hudobné duo Jedward, sú jednovaječné dvojičky. V roku 2009 súťažili v britskej verzii speváckej súťaže The X Factor, v ktorej skončili na šiestom mieste. O dva roky neskôr reprezentovali Írsko na medzinárodnej šou Eurovízia. Na konte majú tri albumy, a to Planet Jedward (2010), Victory (2011) a Young Love (2012). V priebehu tohto roka plánujú vydať štúdiovku s názvom Free Spirit.

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com.

5. júla 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA