Bryan Cranston sa po prvý raz predstaví na Broadwayi

Bryan Cranston
Bryan Cranston SITA/AP
reklama:

Päťdesiatsedemročný herec stvárni 36. prezidenta Spojených štátov amerických Lyndona B. Johnsona v historickej dráme s názvom All the Way.

Americký herec Bryan Cranston bude po prvý raz účinkovať na Broadwayi. Päťdesiatsedemročný predstaviteľ Waltera Whitea zo seriálu Perníkový tatko (2008 – 2013), stvárni 36. prezidenta Spojených štátov amerických Lyndona B. Johnsona v historickej dráme s názvom All the Way.

Projekt amerického scenáristu, držiteľa Pulitzerovej ceny Roberta Schenkkana, v ktorom sa v rôznych úlohách predstaví približne 20 hercov a herečiek, uvedú 3. marca v divadle Neila Simona.

Herec stvárňujúci Lyndona B. Johnsona by mal byť charizmatický a šarmantný a zároveň by mal naháňať strach. Bryan Cranston to spĺňa,“ uviedol Schenkkan.

Príbeh hry sa bude zameriavať na Johnsonov prvý rok v úrade prezidenta.

Réžiu má na starosti Bill Rauch.

Bryan Lee Cranston pochádza z Kalifornie a s herectvom začínal v miestnych divadlách. Koncom 80. rokov sa začal objavovať v reklamách a malých televíznych úlohách. Jeho prvou väčšou úlohou bola postava kozmonauta Buzza Aldrina v seriáli Zo Zeme na Mesiac (1998) z produkcie HBO.

Do povedomia verejnosti sa dostal ako otec rodiny v seriáli Malcolm in the Middle (2000 – 2006), za ktorý bol tri razy nominovaný na cenu Emmy a raz na Zlatý Glóbus. Celosvetovú slávu mu však priniesol až spomínaný seriál Perníkový tatko, za ktorý získal štyri ceny Emmy.

Okrem toho sa objavil aj v snímkach ako Zachráňte vojaka Ryana (1998), Malá Miss Sunshine (2006), Drive (2011) či Argo (2012).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk a z archívu agentúry SITA.

23. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej