Bubeník AC/DC si chcel objednať vraždy dvoch ľudí

Malcolm Young, AC/DC
Zľava: Brian Johnson, Malcolm Young, Phil Rudd, Angus Young a Cliff Williams SITA/AP
reklama:

Novozélandská polícia dnes vykonala raziu v dome Phila Rudda, ktorého následne zatkla a obvinila.

Novozélandská polícia dnes zatkla bubeníka austrálskej hardrockovej kapely AC/DC Phila Rudda, ktorého následne obvinila z pokusu o objednávku vrážd dvoch ľudí. Šesťdesiatosemročný hudobník okrem toho čelí aj obvineniam z vyhrážania sa zabitím a držby metamfetamínu a marihuany.

Bubeníka zatkli v jeho dome v meste Tauranga po tom, ako tam polícia na základe tipu od nemenovanej osoby vykonala raziu. Rudd, vlastným menom Phillip Hugh Norman Witschke Rudzevecuis, sa o niekoľko hodín neskôr postavil pred súd, kde sa k obvineniam nevyjadril. Sudca Louis Bidois ho následne prepustil na kauciu s tým, že nesmie kontaktovať údajného nájomného vraha ani osoby, ktoré chcel dať zavraždiť. Mená týchto troch ľudí sudca nezverejnil. Rudd sa musí najbližšie dostaviť na súd 27. novembra. V prípade dokázania viny mu hrozí až desaťročné väzenie.

Rodák z austrálskeho Melbourne je členom AC/DC od roku 1975. V roku 1983 ho však z kapely vyhodili a následne sa presťahoval na Nový Zéland. O jedenásť rokov neskôr sa síce do kapely vrátil, no zostal žiť v spomínanej Taurange, kde si v roku 2011 otvoril reštauráciu.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com a www.nzherald.co.nz.

6. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA