Budík britského dizajnéra prebudí ľudí šálkou čerstvej kávy

Budík britského dizajnár pľudí rebudí šálkou čerstvej kávy
www.joshrenoufdesign.com
reklama:

Unikátny vynález typu “dva v jednom” poteší spáčov i kávičkárov.

Ranné vstávanie dáva ľuďom niekedy poriadne zabrať. Britský dizajnér Josh Renouf sa preto rozhodol nájsť spôsob, ako ho ľuďom spríjemniť. Nedávno navrhol unikátny budík, ktorý namiesto nepríjemného zvonenia ľuďom vedľa postele naservíruje šálku čerstvej kávy. Do nového dňa vás tak prebudí a zároveň naštartuje lákavá vôňa a chuť kávových zŕn.

Budík britského dizajnár pľudí rebudí šálkou čerstvej kávy
www.joshrenoufdesign.com
Budík a kávovar v jednom automaticky zohreje vodu a uvarí kávu v želaný čas – jediné, čo treba urobiť, je večer pred spaním naplniť príslušné nádoby. Unikátny budík, ktorý dostal názov Barisieur, v sebe spája elegantný dizajn so šikovnou funkčnosťou.

Renouf je presvedčený, že večerné plnenie prístroja sa môže stať súčasťou rituálu, ktorý uľahčí zaspávanie a ráno nastaví ľudí na pozitívne myslenie. “Budík užívateľov pokojne uvedie do nového dňa jemným pohybom guľočkového ložiska z nerezovej ocele, ktoré privedie vodu do varu indukčným ohrevom. Tento zvuk je sprevádzaný vôňou čerstvo uvarenej kávy. Ľuďom pomôže pred spaním vytvoriť nový rituál, ktorý telu a mysli signalizuje, že nastal čas uvoľniť sa a relaxovať,” vysvetlil dizajnér.

Fotoalbum k článku:

Zaujímavý vynález by sa mal na trh dostať ešte v priebehu tohto roka. Dizajnér dúfa, že takto pomôže ľuďom “spomaliť aj v rýchlej dobe”.

www.joshrenoufdesign.com

7. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz