Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenska psycholozka tatiana lesayova s henrietou mickovicovou.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenska psycholozka tatiana lesayova s henrietou mickovicovou.jpg
6. septembra 2016 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Ako byť sebavedomá v každom veku? Odborníčky z Dove Academy Workshopu radia nasledovné

Vek patrí k faktorom, ktorý sebavedomie a vnímanie vlastnej krásy u žien  ovplivňujú zásadným spôsobom. Každá životná etapa prináša rôzne výzvy, ponaučenia i očakávania – vlastné aj spoločenské.

Odborníčky na tému ženského sebavedomia Mgr. Jitka Nesnídalová a PhDr. Tatiana Lesayová počas Dove Academy Workshop-u prevzali záštitu nad koučingom
a motivačnými sedeniami pre jeho 12 účastníčok. Spoločne tiež pripravili praktického poradcu, ktorý ženám vo veku 20+, 30+, 40+, 50+ a 60+ odporúča triky, ako sa vyrovnať s možnými úskaliami jednotlivých etáp a užívať si spokojný a harmonický život v každom veku.

TIPY A RADY Z DOVE ACADEMY WORKSHOPU

20+  Krása = úspech

Ženy mezi 20. a 30. rokom života majú tendenciu spájať svoju vonkajšiu krásu s úspechom.  Sebevedomejšie sú tie z nich, ktoré sa vnímajú ako atraktívne, ale aj úspešné v naplnení rôznych spoločenských mét – dokončili štúdium, našli si dobré zamestnanie alebo majú funkčný partnerský vzťah.  Naopak nespokojné mladé ženy častejšie spájajú neúspechy so svojim – podľa nich nedokonalým – vzhľadom. Citlivo vnímajú všetko čo na vlastnom zovňajšku považujú za závadu, sú k sebe prehnane kritické a poukazujú na domnelé nedokonalosti a svoje okolie.

12 ucastnic dove academy workshopu.jpg

Rada Dove Academy Workshopu:  Príjmite sa

Kľúčom k spokojnosti je vo veku 20+ prijať zodpovednosť sama za seba a svoj život.  Prekážky vnímať ako príležitosti, namiesto boja so svojimi slabými stránkami rozvíjať tie silné, neporovnávať sa s ostatnými a naučiť sa mať rada.  Dôležité je tiež cielene pracovať so svojim vnútorným svetom: myšlienkami, náladami a pocitmi a vytvárať si životný optmistický nadhľad. Viac než kdekoľvek inde tu platí jednoduchá rovnica – akonáhle prijmete sama seba, prijme vás aj okolie.

 

30+ Nálož nových povinností

Po 30. roku sa ženy musia vysporiadať s celým radom nových životných rolí a výziev ako sú stabilizácia pracovného a partnerského života, výchova detí alebo návrat do zamestnania po materskej dovolenke. Starosti môžu prinášať prvé vrásky, alebo strata skvelej formy po pôrode.  To všetko potom u žien 30+ ovplyvňue mieru sebavedomia.

Rada Dove Academy Workshopu: Buďte nezávislé

Dôležité je napriek všetkým povinnostiam nájsť si každý deň chvíľku sama pre seba a nezbudnúť sa čas od času rozmaznávať.  Akýkoľvek cieľ je dosiahnuteľný, len ho treba presne definovať a ísť za ním.  Ženy po tridsiatke by sa mali v prvom rade zamerať na všetky svoje doterajšie úspechy – vážiť si samú seba a nenechať sebou manipulovať, nebyť závislou na druhých.  Podstatné je tiež nájdenie rovnováhy v tom, koľko času venujú deťom a koľko partnerovi – partnerský vzťah by rodičovskými povinnosťami nemal utrpieť. V boji s pochybnosťami o kvalite vlastného života pomôže spoločnosť ďaších žien, ktoré sa nachádzajú v rovnakej životnej etape.

 

40+ Kríza stredného veku

Po štyridsiatke obvykle nastupuje obdobie spätného  hodnotenia života a sebavedomie sa môže ocitnúť v kríze nastupujúceho stredného veku.  Výzvou je nielen zachovanie harmonickej väzby voči sebe, ale aj druhým – v prípade rozpadu manželstva a nenechať sa touto stresujúcou udalosťou zničiť. Sebavedomie môže utrpieť tiež väčšími nárokmi, ktoré si vyžaduje zachovanie dobrej fyzickej kondície a atraktívneho zovňajšku.

 Marketa koutska v peci vizazistky.jpg

Rada Dove Academy Workshopu: Vyrovnanosť a optimizmus

Zásadné je uprostred všetkého nestrácať pozitívny prístup, v každej skúsenosti a každom človeku hľadať svetlé stránky. Starať sa o seba s láskou a nestrácať kontakt s vlastným telom, vnímať jeho signály a pracovať s nimi, zároveň tu ale byť aj pre svojich blízkych a poskytnúť im potrebnú oporu.  Zaujať vyrovnaný, priamy a vďačný prístup k sebe samej.

 

50+  Zmena životého rytmu

Ženské vnímanie samej seba po 50. tom roku môže byť ovplyvnené ako prirodzenými fyziologickými a psychickými procesmi, ktoré sa v tomto veku objavujú, tak zmenou doterajšieho životného rytmu, spôsobenou opustením spoločnej domácnosti dospelými deťmi, nutnosťou starať sa o stárnucich rodičov alebo stratou partnera.  Po profesnej stránke je práve obdobie medzi pädesiatkou a šesdesiatkou vnímané ako rozmedzie k dosiahnutiu vrcholu profesnej kariéry.

Rada Dove Academy Workshopu: Je čas na sebarealizáciu

Spokojnosť a vyrovnanosť sú pre vek  50+ jednými z najpotrebnejších životných  pocitov.  Najlepší čas na sebarealizáciu nastáva práve teraz. Zrelosť ženám ponúka skvelú príležitosť, ako si naplno vychutnať všetko, čo vekom dosiahli, ale aj hľadať a rozvíjať nové záľuby.  Je treba oceniť sama sebu, uvedomiť si vlastnú hodnotu a prijať zodpovednosť za každé svoje rozhodnutie. Starať sa o zdravie a fyzickú kondíciu, rovnako ako posilovať putá s najbližšími.

60+ Konfrontácia s realitou

Na výške sebavedomia u žien po šesdesiatke pôsobí celý rad faktorov.  Môže ísť o prijatie nového, často nižšieho životného štandardu na základe odchodu do dôchodku – zároveň

spojené s nečakane vyšším množstvom voľného času. Ďalej tiež sa môžu začať prejavovať vážnejšie choroby a nepríjemné zdravotné komplikácie. Z hľadiska emócií je narizikovejšia nutnosť vyrovnať sa so smrťou rodiča, či partnera.

 

Rada Dove Academy Workshopu: Žite prítomnosťou

Dôležité je si vo veku 60+ osvojiť umenie žiť prítomnosťou. Vychutnávať si naplno chvíle trávené s vnúčatami, kamarátkami a len tak sama so sebou. Na zachovanie dobrej kondície sa  oplatí pravidelne cvičiť telo a mysel, nestagnovať ani fyzicky, ani mentálne.  Sebevedomie podporí aj starostlivosť o zovňajšok a rozvíjanie vastného osobitého štýlu adekvátneho k veku. Tolerantný, múdry a optimistický prístup je cestou k svkelým vzťahom a životnej spokojnosti.

Odporúčané články

Liečivé pleťové vody s tinktúrou na mastnú pokožku 7 pleťových masiek pre žiarivú pleť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.