Cenu za kostýmy si odniesli aj Jasmínine slzy

Foto z filmu Jasmínine slzy
Foto z filmu Jasmínine slzy Sony Classics
reklama:

V kategórii filmov zo súčasnosti si cenu prevzala Suzy Benzinger, v historických filmoch zvíťazila Patricia Norris a kategóriu fantasy filmov ovládla Trish Summerville. Caroline McCall si rovnako ako minulý rok odniesla cenu za kostýmy pre seriál Panstvo Downton (2010).

Ceny za najlepšie filmové kostýmy získali v 16. ročníku Costume Designers Guild Awards kostymérky filmov Jasmínine slzy (2013), 12 rokov otrokom (2013) a Hry o život: Skúška ohňom (2013). Ocenenia odovzdali v sobotu 22. februára hoteli Beverly Hilton.

V kategórii filmov zo súčasnosti si cenu, ktorú udeľuje americká asociácia kostymérov a kostymérok (Costume Designers Guild, CDG), prevzala Suzy Benzinger za dramédiu Jasmínine slzy. V kategórii historických filmov zvíťazila Patricia Norris za kostýmy k na Oscara nominovanej snímke 12 rokov otrokom. Kategóriu fantasy filmov ovládla Trish Summerville vďaka snímke Hry o život: Skúška ohňom.

Rovnako ako aj minulý rok si cenu za Historický alebo fantasy seriál prevzala Caroline McCall (Panstvo Downton). V televíznych kategóriách triumfovali aj Tom Broecker (House of Cards) a Ellen Mirojnick (Behind the Candelabra). Za kostými použité v reklame ocenili Nancy Steiner (Call of Duty: Ghosts Masked Warriors). Cena Lacoste Spotlight poputovala k Amy Adams. Trofej za celoživotné dielo vo filme a televízii si prevzala April Ferry.

Víťazi a víťazky 16. ročníka Costume Designers Guild Awards:

Súčasný film: Suzy Benzinger (Jasmínine slzy)

Historický film: Patricia Norris (12 rokov otrokom)

Fantasy film: Trish Summerville (Hry o život: Skúška ohňom)

Súčasný televízny seriál: Tom Broecker (House of Cards)

Historický alebo fantasy seriál: Caroline McCall (Panstvo Downton)

Televízny film alebo miniseriál: Ellen Mirojnick (Behind the Candelabra)

Reklama: Nancy Steiner (Call of Duty: Ghosts Masked Warriors)

Lacoste Spotlight Award: Amy Adams

Cena za celoživotné dielo vo filme a televízii: April Ferry

Distinguished Collaborator Award: Judd Apatow

Informácie pochádzajú z webových stránok www.hollywoodreporter.com a costumedesignersguild.com.

23. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej