Červený koberec filmových cien BAFTA

Monica Bellucci a Léa Seydoux na cenách BAFTA v Londýne
Monica Bellucci a Léa Seydoux na cenách BAFTA v Londýne SITA/AP
reklama:

V Londýne sa v nedeľu večer konalo slávnostné udeľovanie filmových cien BAFTA. Na svoje si okrem fanúšikov ocenených filmov prišli aj milovníci módy.

Ako temná noc a slnkom zaliaty deň pôsobilo duo herečiek z pripravovanej bondovky Monica Bellucci a Léa Seydoux. Kým Belluci vsadila na čierny dramatický model s detailom zvonových rukávov z dielne Azzedine Alaïa, nežná blondýnka pôsobila ako skutočná hollywoodska hviezda v žltej róbe Prada.

Nádherný kvet pripomínala Keira Knightley v šatách Giambattista Valli Couture. Tehotná herečka sa na britské filmové ceny vyzbrojila dokonalo. Na červený koberec vyšla v šatách posiatych aplikáciami drobunkých kvietkov trojštvrťovej dĺžky. K tomu len jemné líčenie, ktoré zvýrazňovalo oči, jemne zvlnené vlasy, minimum doplnkov a jej prívetivý úsmev, ktorý lákal pohľady mnohých.

Neprehliadnuteľnou bola aj Felicity Jones, ktorá predviedla elaborovaný couture model z dielne Christian Dior. Móda tejto značky v sebe nesie ženskú a klasickú eleganciu, vďaka ktorej je tak obľúbená medzi celebritnými dámami.

SITA/AP

Pre všetkých, ktorí sú unavení pohľadom na všetky volány, koráliky, kvetiny, zvieracie či grafické potlače, určite poteší minimalizmus, ktorý v nedeľu ovládol červený koberec. Čistota strihov, striedmosť farieb a ušľachtilosť materiálov boli charakteriské pre krásky ako Julianne Moore v karmínovo červených šatách Tom Ford, Reese Witherspoon vo fialovom modeli Stella McCartney a Patricia Arquette vo vínových Pamela Rolland.

Naozaj zaujímavými boli šaty Lanvin, v ktorých prišla Amy Adams. Pomerne jednoduchý strih v kombinácii s rafinovaným metalickám opaskom pôsobil moderne a sofistikovane.

Čiernu si na slávnostný večer v britskej metropole zvolili aj Rosamund Pike, Noomi Rapace, Kristin Scott-Thomas a Alice Eve.

Hanbiť sa za seba nemuseli ani páni. Dokonalý štýl a eleganciu predviedli Eddie Redmayne, David Beckham, James McAvoy, Chris Evans, Ethan Hawke, Ralph Fiennes, Michael Keaton, Cuba Gooding Jnr., Matthew Goode, Jack O’Connell, J.K. Simmons či Steve Carell.

Fotoalbum k článku:

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke http://barboradudinska.com.

9. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod