Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ples.jpg
7. februára 2018 Šoubiz od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Česko-Slovenský ples 2018 bude symbolickou oslavou významného jubilea Čechov a Slovákov

Už piaty ročník plesu plesov sa nesie v znamení výnimočnosti. Bude venovaný 100. výročiu od založenia Československej republiky.

Pražský Obecný dom opäť otvorí  v sobotu 24. februára svoje brány, aby privítal významných hostí, ktorí si nenechajú ujsť jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí  Česko- Slovenský ples 2018.

Už piaty ročník tohto podujatia bude ešte výnimočnejší ako kedykoľvek predtým  – jeho program je totiž venovaný 100. výročiu od založenia Československej republiky. Podujatie sa bude konať už tradične symbolicky v spomínanej historickej budove pražského Obecného domu, kde bol pred 99 rokmi oficiálne vyhlásený spoločný štát Čechov a Slovákov.

“Ve dvou se to lépe tančí” – tanec ako oslava významného jubilea dvoch krajín

Česko-Slovenský ples sa z roka na rok stáva stále rešpektovanejším a prestížnejším spoločenským podujatím a vrcholom spoločenskej a plesovej sezóny oboch krajín. Do pražského Obecného domu každoročne kvôli obľúbenému plesu pricestujú stovky vzácnych hostí zo Slovenskej republiky, Českej republiky a zo zahraničia. Vo februári 2018 však bude mať Česko-Slovenský ples ešte slávnostnejšiu atmosféru ako po minulé roky. Celý jeho program a dramaturgia sa totiž ponesú v duchu osláv storočnice vzniku Československa.

Hviezdou večera bude legendárny Karel Gott

Česko-Slovenský ples pokračuje v tradícii prinášať to najlepšie z oboch hostiteľských krajín. Dôkazom toho, že organizátori sa tohto kréda naozaj držia, je hlavná hviezda večera, ktorou tentoraz bude legenda česko-slovenskej hudobnej scény Karel Gott. Spolu s ním sa na pódiu objavia ďalšie tri hviezdy galavečera: Bára Basiková, Dara Rolins a Vašo Patejdl. Návštevníci sa môžu tešiť tiež na folklórne vystúpenie SĽUK-u či na predtancovanie Baletu Národního divadla alebo na česko-slovenský operný duet, ktorý slávnostný večer už tradične otvorí. Ako je už na Česko-Slovenskom plese dobrým zvykom, do tanca bude hosťom spievať tiež celá plejáda slovenských i českých sólistov, hudobných skupín a folklórnych súborov. Na hlavnom pódiu bude umelcov sprevádzať Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviča. Posledným menom, ktoré v tejto chvíli organizátori zverejňujú, je obľúbená bratislavská skupina Funkiez. Priaznivcom plesu zároveň odkazujú, že mená ďalších účinkujúcich budú zverejňovať postupne.

Hostí bude večerom sprevádzať šarmantná slovensko-česká dvojica v zložení Roman Pomajbo a Zorka Hejdová.

K téme

Česko-Slovenský ples – Zrodila sa nová legenda plesovej scény Prešporský bál 2020: Kto získal ocenenie Bratislavská čučoriedka?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.