Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Konflikt, hádka, dvaja, nevera, manželstvo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. augusta 2018 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA Diskusia()

Chcete mať šťastné manželstvo? Posvieťte si na jeho pozíciu, v ktorej sa narodil!

To, v akom poradí ste sa v rodine narodili, ovplyvňuje vašu povahu a osobné šťastie, a neuveriteľným spôsobom!

Napadá vás niekedy, prečo ste s vašim partnerom tak rozdielni? Možno je to napríklad preto, že vy ste najstarší zo súrodencov a vaša polovička najmladšia. To, v akom poradí ste sa narodili, ovplyvňuje vaše správanie, váš postoj k životu, k láske a k sebe samotným. Aký partner je teda pre vás ideálny?

Dvaja prvorodení alebo jedináčikovia

Ste obidvaja perfekcionisti snažiaci sa spraviť z manželstva dokonalú inštitúciu? Tak je to preto, že ste sa narodili práve  v tejto pozícii. Vaši rodičia mali od vás veľké očakávania a takmer vždy ste museli niesť zodpovednosť za mladších súrodencov. V tomto vzťahu chýba však ľahkosť a radosť zo života. Ste obaja na seba a na ostatných príliš kritický, čo po čase môže liezť pekne na nervy.

Prvorodený + prostredný

Ľudia, ktorí sa ocitli v strede svojich súrodencov, čo sa týka narodenia, majú tendenciu vyhýbať sa konfliktom. Vždy vedeli nájsť mier medzi bojujúcim súrodencami. Nečudo, že i v dospelosti sú veľmi obľúbení medzi kamarátmi a lojálni. Snažia sa nájsť vždy strednú cestu. Veľa svojich pocitov skrývajú len, aby sa vyhli hádkam. Vzhľadom k tomu, že prvorodení s tým problém nemajú a vždy presadzujú svoje pocity, mali by dopriať priestor aj svojim partnerom. Inak sa prostrední budú v manželstve cítiť utláčaní.

Prvorodený + najmladší

Najmladší súrodenci milujú byť stredobodom pozornosti, sú rodení zabávači, no ich negatívnou stránkou je ľahkovážnosť. V tom ich dokáže usmerniť a dať im hranice práve partner, ktorý sa narodil v poradí ako prvý.  Rada pre prvorodených: Nemajte na vášho partnera príliš vysoké očakávania a snažte sa ho usmerňovať jemne, nie ustavičnou kritikou. To môže vaše manželstvo totiž otráviť.

Prostredný + prostredný

Obaja sú zvyknutí vyjednávať a robiť kompromisy. Skrývať svoje skutočné názory. To znamená, že musíte tvrdo pracovať, aby ste sa navzájom rešpektovali. Keďže väčšine konfliktov sa snažíte vyhýbať a zametať pod koberec, hrozí, že vás po rokoch spolužitia „špina“, ktorá sa za tie roky nahromadila, nakoniec zavalí.

Prostredný + najmladší

Prostredný je vo vzťahu nekonfliktný, najmladší predstavuje zábavu. Obaja sú priateľsky orientovaní. Ak chcete vytvoriť šťastné manželstvo, mal by ten, ktorý sa narodil v rodine ako posledný, občas ustúpiť  a nechať zažiariť aj svojho partnera. Vzhľadom k tomu, že prostredný  sa snaží ísť cestou najmenšieho odporu, mal by ho partner vyzvať: „Rád by som poznal tvoj názor na túto tému.

Najmladší + najmladší

Rovnako ako vydry vo vode, i najmladšie deti sa radi hrajú, ale život vyžaduje určitú štruktúru, detail a zmysel pre každodenné povinnosti, ako je platenie účtov. Rozhodnite, kto bude konkrétne robiť čo, a potom nájdite spôsoby, ako budete budovať vzájomnú zodpovednosť  – napríklad zoznamy alarmov nastavené na mobilných telefónoch a podobne.

Každé manželstvo však vyžaduje, aby ste na ňom obaja pracovali spoločne v prostredí lásky, podpory a vzájomného rešpektu. Milovať svojho partnera znamená, že pochopíte to, ako on alebo ona vníma život. A práve poradie narodenia tento názor ovplyvní.  Takže skutočný recept na šťastie spočíva len vo vašich spoločných rukách.

Odporúčané články

Obmedzujete svojho partnera? Otestujte sa! 5 právd o mužoch, ktoré sa oplatí vedieť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.