Cibulková je vo finále, radí jej aj Goran Ivaniševič!

Dominika Cibulková na ceste za svojím prvým Grandslamovým titulom.
Dominika Cibulková na ceste za svojím prvým Grandslamovým titulom. facebook.com/dcibulkova
reklama:

Dominika Cibulková prepisuje históriu slovenského športu. Ako prvá Slovenka v histórii nastúpi v sobotu ráno nášho času v grandslamovom finále na Australian Open.

To, čo stvára Dominika Cibulková u protinožcov, vyráža dych aj skúseným odborníkom. Posúďte sami, ako postupuje v pavúku – 12:1, 12:1, Šarapovovú vyprášila v jednom sete 6:1 a potom 12:3 a 12:3! „Ešte nikdy som nevidel hrať tak výborne takú malú hráčku,“ krúti hlavou tenisová legenda Brad Gilbert, víťaz 20 turnajov ATP a tréner, ktorý doviedol na vrchol Andre Agassiho, Andyho Roddicka a Andyho Murraya.

Dominka je ako dynamo, ktoré zmetie všetko, čo sa mu postaví na opačnú stranu dvorca,“ dodal Gilbert a s radami pred veľkým finále zašiel za Dominikou aj wimbledonský víťaz Goran Ivaniševič: „Keď som hral svoje prvé grandslamové finále, tak som mal emócií plnú hlavu a nevyšlo to. Netreba si príliš všímať, že ide o finále, treba hrať stále tú istú hru, v tom istom tempe a dodržiavať všetky postupy tak, ako doteraz. V tejto chvíli je pre Dominiku najdôležitejšia disciplína.“

Dominika Cibulková sa po sobotňajšom finále určite stane viacnásobnou milionárkou (v prípade víťazstva jej na konto pribudne viac ako 2 a pol milióna dolárov ) a výrazne sa posunie aj v rebríčku ATP. „Idem ďalej, loptu za loptou. Som koncentrovaná na sto percent,“ prezradila tesne po semifinálovom víťazstve pre Rádio Slovensko a dodala, v čom vidí hlavný dôvod jej postupu do finále. „Pri Radwaňskej som neustále menila údery a položili ju najmä moje bekhendy po čiare. Tie ju asi prekvapili najviac. A mala som stopercentné aj všetky liftované voleje, takže keď som potom ešte pritlačila, nepustila som semifinále z rúk.“

SITA/AP

Finálový zápas proti Číňanke Na Li bude priamo na centrálnom dvorci v Melbourne sledovať 15 tisíc divákov a pri televíznych obrazovkách na celom svete približne 300 miliónov divákov. Priamy prenos už od 9:00 odvysiela v sobotu 25.januára aj Dvojka RTVS.

Pre Cibulkovú to bude debut, Na Li už austrálske finále pozná, veď ho hrala dvakrát. V roku 2011 podľahla Belgičanke Kim Clijstersovej a vlani Bieloruske Viktórii Azarenkovej. „Už som s ňou štyrikrát prehrala, ale teraz to bude iný zápas. Mohla by som to zvládnuť, veď ani semifinále nebolo maličkosťou,“ verí si Cibulková.

Fotoalbum k článku:

P.S. Domča, držíme päste, v sobotu sme (aspoň) pred telkou s tebou! 😀

Informácie pochádzajú z Rádia Slovensko.

23. januára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SB