Čínsky národný cirkus vystúpi v Bratislave s novou šou

Čínsky národný cirkus
Čínsky národný cirkus www.cinsky-narodny-cirkus.sk/
reklama:

Dej predstavenia sa odohráva v Šanghaji, prostredníctvom ktorého sa po tisícročia nedotknutá čínska kultúra začala v 20. storočí otvárať svetu.

Čínsky národný cirkus predvedie 24. marca v Bratislave jedinečnú akrobatickú šou s názvom Shanghai Nights. Súbor tridsiatich artistov zavedie divákov do Šanghaja, čarovného prístavného mesta, prostredníctvom ktorého sa po tisícročia nedotknutá čínska kultúra začala v 20. storočí otvárať svetu. Vstupenky na predstavenie si záujemcovia môžu kúpiť v cene od 25 eur prostredníctvom sietí Ticket Art a Ticketportal.

„Čínske akrobatické majstrovstvo sa pomaly dostáva do povedomia ľudí, poznajú ich z televízie, filmov, pre niektorých reprezentuje stále obľúbenejší takzvaný nový cirkus, teda cirkus bez zvierat. Avšak predstavenie Čínskeho národného cirkusu sa nedá s ničím porovnať. Vidieť na vlastné oči tú neuveriteľnú akrobatickú schopnosť a mentálnu silu čínskych artistov. Na to proste nikdy nezabudnete,“ vysvetlil Ladislav Knos, ktorý sa desiatky rokov pohybuje vo svete medzinárodného cirkusu.

Fotoalbum k článku:

Čínsky národný cirkus oslávi tento rok 25 rokov existencie a práve na počesť tohto výročia vznikla ich najvýpravnejšia a najprepracovanejšia šou v histórii Shanghai Nights. Súbor s ňou počas štvormesačného turné obíde celú Európu, vrátane Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Českej republiky.

V pláne majú takmer 200 predstavení a spolu iba päť dní voľna. „Keď diváci aplaudujú, som dojatá, je to skvelá odmena, ale uvedomujem si, že to nie je len tak zadarmo, musíme sa stále pripravovať a trénovať, aby bolo vystúpenie perfektné. S akrobaciou som začala v piatich rokoch, denne trénujem 2-3 hodiny, aby som sa udržala v dobrej kondícii,“ povedala jedna z členiek cirkusu.

Agentúru SITA informovala Eva Gažová zo spoločnosti NOGUP Agency Slovakia.

14. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA