Čo si najčastejšie nájdu pod stromčekom Slováci?

Vianoce, pár, dvaja, rodina, vianočný stromček, darčeky,
Thinkstock
reklama:

Podľa prieskumu spoločnosti Fusion sa hitom Vianoc stali tieto darčeky.

Pod stromčekom si tento rok Slováci nájdu telefóny i tablety, hitom tohtoročných Vianoc bude totiž inteligentná elektronika. Ako agentúru SITA informovala Diana Mareková Theizlová zo spoločnosti Fusion, Slováci už tradične nakupujú vianočné darčeky na internete.

Okrem elektroniky je však záujem aj o oblečenie, hračky či knihy. Ako vyplýva zo štatistík nezávislého nákupného radcu Heureka.sk, pred Vianocami ľudia cez internet nakupujú z elektroniky najmä mobilné telefóny a tablety. Tieto darčeky sa rovnako dobre predávali aj minulý rok, pripomenula.

Čítajte aj: 7 darčekov, ktoré dostanú každého chlapa

Hitom Vianoc je taktiež inteligentná elektronika, tzv. wearables. Sú to napríklad hodinky, ktoré sledujú telesné funkcie človeka či lyžiarske okuliare, ktoré merajú rýchlosť jazdy či nadmorskú výšku,” vysvetlila manažérka nákupného radcu Alexandra Čermáková.

Medzi mladými ľuďmi je veľký záujem aj o herné konzoly, teda technické zariadenia na lepší zážitok z hrania počítačových hier. Najpopulárnejšie sú dobrodružné hry a simulácie futbalových zápasov.

15. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA