Coldplay plánujú 19. mája vydať album Ghost Stories

Coldplay
Coldplay SITA/AP
reklama:

Prvým singlom z nahrávky je skladba Magic.

Britská kapela Coldplay plánuje 19. mája vydať album Ghost Stories. Prvý singel zo šiestej štúdiovky má názov Magic. Novinka bude obsahovať deväť skladieb vrátane piesne Midnight, ktorú spolu s videoklipom predstavili minulý týždeň.

Kapela Coldplay vznikla v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydala v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostala do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazala o dva roky neskôr druhá štúdiovka A Rush Of Blood To The Head, z ktorej pochádza napríklad aj singel Clocks. Vďaka nemu získali prestížnu cenu Grammy.

V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovala úspešná nahrávka Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008). V októbri 2011 vyšiel ich zatiaľ posledný album s názvom Mylo Xyloto. Kapela celosvetovo predala viac ako 60 miliónov kópií nahrávok a získala sedem cien Grammy, na ktoré ich nominovali celkovo 27 ráz. Na konte majú tiež osem Brit Awards, šesť Q Awards, päť NME Awards či štyri Billboard Music Awards.

Tracklist albumu Coldplay – Ghost Stories:

01 Always In My Head

02 Magic

03 Ink

04 True Love

05 Midnight

06 Another’s Arms

07 Oceans

08 A Sky Full Of Stars

09 O

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

3. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA