Courtney Love prišla po smrti Kurta Cobaina o milióny

Courtney Love
Courtney Love SITA/AP
reklama:

Päťdesiatročná speváčka to uviedla v rozhovore pre magazín Sunday Style.

Americká hudobníčka Courtney Love prišla vraj po smrti manžela, hudobníka Kurta Cobaina, o 29 miliónov amerických dolárov. Päťdesiatročná rodáčka zo San Francisca to uviedla v rozhovore pre magazín Sunday Style, ktorý je prílohou denníka The Australian Daily Telegraph. “Prišla som približne o 29 miliónov amerických dolárov. Viem, že je to toľko peňazí, koľko väčšina ľudí zarobí za celý život, no som veľké dievča. Je to rock‘n’roll, sú to peniaze Nirvany, musím to nechať tak. Zarobím si dosť na to, aby som prežila, som finančne zabezpečená, sústredím sa na to, čo práve robím,” povedala hudobníčka.

Courtney Love sformovala v roku 1989 kapelu Hole a vďaka albumom ako Live Through This (1994) či Celebrity Skin (1998) si získala priazeň verejnosti i kritiky. V roku 1997 ju nominovali na Zlatý glóbus za výkon v snímke Ľud verzus Larry Flynt (1996). Pre jej závislosť od drog a výstredné správanie sa mala opakovane problémy so zákonom.

Jej manžel, frontman kapely Nirvana, spáchal v roku 1994 samovraždu. Ich 21-ročná dcéra Frances Bean Cobain je jediným potomkom legendárneho hudobníka. Love momentálne pracuje na nasledovníkovi jedinej sólovej štúdiovky America’s Sweetheart (2004). Dátum vydania ani názov albumu však zatiaľ neprezradila.

Informácie pochádzajú z webstránky www.dailytelegraph.com.au a archívu agentúry SITA.

12. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA