Creme de la creme prinesie kvalitné francúzske filmy

cremedelacreme
cremedelacreme facebook.com/cremedelacreme.sk
reklama:

Týždeň francúzskeho filmu v Bratislave ponúkne 28 kvalitných titulov.

Bratislava zažije v marci Týždeň francúzskeho filmu. Podujatie s podnázvom Creme de la creme slovenským divákom predstaví to najlepšie z francúzskej kinematografie za posledné dva roky.

Diváci budú môcť vidieť 28 francúzskych titulov, pričom šesť bude mať na Slovensku distribučnú premiéru.

Prehliadka sa uskutoční v priestoroch Pisztoryho paláca od 6. do 12. marca.

Ide doposiaľ o najväčšiu a najkomplexnejšiu francúzsko-slovenskú filmovú akciu,“ uviedol Ivan Hronec, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Film Europe Media Company, ktorá podujatie organizuje v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku.

Chceli sme podporiť šírenie francúzskej kultúry,“ vysvetlil zapojenie Inštitútu jeho riaditeľ Michel Pouchepadass. Ako uviedol, Creme de la creme bude prehliadkou, nie festivalom, teda filmy nebude hodnotiť žiadna komisia.

Medzi filmami, ktoré sa vďaka podujatiu na Slovensku predstavia po prvý raz, patria snímky S Molierom na bicykli (2013), Hvezdár (2012), Veľké preteky (2013), Operation Libertad (2012), Moja vlasť (2013) a 17 dievčat (2011).

Cena jednorazového vstupného je štyri eurá, permanentka bude stáť 15 eur.

Prehliadka sa po uvedení v Bratislave presunie do ďalších slovenských miest, kde budú môcť záujemcovia o francúzsky film vidieť niektoré z vybraných snímok.

20. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej