Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cvičenie zábavou: Zapojte do tejto aktivity svoju polovičky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstockphoto.com
18. marca 2015 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Cvičenie zábavou: Zapojte do tejto aktivity svoju polovičku

Cvičenie nemusí byť taká nuda a boj so sebou. Nájdite si spoločníka, zaujímavé cviky a spestrite si toto zdanlivo nudné fungovanie.

Vo dvojici je to väčšia zábava. Je to pravda, pretože okrem efektného cvičenia tak môžete zažiť kopec príjemného času. Či už s priateľkou alebo manželom si tak môžete vytvoriť pravidelný rituál, ktorý dospeje k zdravému a krásnemu telu.

Aj klasické cviky, ako napríklad brušáky, či drepy sa príjemnejšie cvičia, ak máte spoločnosť. Existujú aj cviky, ktoré sa dajú robiť len vo dvojici.

Spevnenie stehien

Oprite sa s partnerom chrbtami po celej ploche a pokrčte kolená do sediacej polohy tak, aby medzi stehnami a lýtkami vznikol uhol deväťdesiat stupňov. Pokúste sa vydržať čo najdlhšie. Tento cvik je náročný na výdrž, avšak vaše sedacie a stehenné svaly sa pri tom dokonale spevňujú. Tento cvik môžete spestriť tým, že si vezmete loptu a budete si ju podávať z jednej strany na druhú.

Brušné svalstvo

Posaďte sa na zem s partnerom oproti sebe v rovnakej polohe. Pokrčte kolená a chodidlá si striedavo prekrížte. Chrbát jemne nahnite dozadu a snažte sa zotrvať v tejto polohe. Pre náročnejších je tu možnosť klasických brušákov, pričom si loptu hádžete vždy pri dvíhaní trupu smerom k sebe.

Tai chi – Zdravie a duševný relax

Kliky inak

Pri tomto cviku skutočne zistíte, či máte silné ruky. Svaly sa rysujú pomaly a postupne. Zaprite sa dlaňami do zeme, čelom k podlahe a vystreté nohy vám uchopí do rúk partner, ktorý stojí za vami. Takéto kliky sú náročné, takže si ich dávkujte postupne.

Cvik pre zamilovaných

Tento cvik si zamilujú všetci zamilovaní. Žena si sadne tvárou k partnerovi, ktorý sa dá do polohy, v ktorej sa cvičia kliky. Žena robí bušáky a partner kliky. Dôležitá je synchronizácia, kedy je potrebné sa zosúladiť. Muž musí byť v polohe s vystretými rukami práve vtedy, keď sa žena dvíha zo zeme, pričom sa partneri vždy v stretajúcej polohe pobozkajú. Milé, však?

Ak ste dvaja, prečo si nezahrať bedminton alebo volejbal? Vaša kondícia sa trénuje najmä aktívnymi športmi. Takže ako zahrievačka môže byť…

K téme

Cviky proti celulitíde. Takto jej rozhodne predídete! Ako spevniť vnútorné stehná? Poznáme 5 perfektných cvikov!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.