Dakota Johnson sa neobáva pikantných scén

Dakota Johnson pózuje na LACMA Art + Film gala v Los Angeles
Dakota Johnson pózuje na LACMA Art + Film gala v Los Angeles SITA/AP
reklama:

V románe Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej (2011), v ktorého filmovej adaptácii stvárni hlavnú hrdinku, ju zaujímali skôr emocionálne momenty, než sexuálne scény.

Americká herečka Dakota Johnson sa neobáva pikantných scén v pripravovanej filmovej adaptácii bestselleru Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej (2011), pretože vraj nepozná hanbu.

Nerobí mi problém urobiť čokoľvek. Mojim tajomstvom je, že nepoznám hanbu,“ prezradila pre magazín Elle filmová predstaviteľka hlavnej hrdinky románu – Anastázie Steelovej. Dvadsaťštyriročnú herečku údajne viac zaujímali emocionálne aspekty príbehu, než ktorákoľvek z erotických scén.

Keď som čítala knihu, zistila som, že ma viac zaujíma, ako sa vzájomne emocionálne trápia, a nie sexuálne scény. Myslím si, že ženy čiastočne chcú byť tým, čo muža zlomí,“ vysvetlila. V hlavnej mužskej úlohe, multimilionára Christiana Greya, sa v očakávanej snímke predstaví Jamie Dornan, pričom vedľajšie úlohy si zahrajú napríklad Marcia Gay Harden, Rita Ora, Dylan Neal, Eloise Mumford alebo Victor Rasuk.

Film, ktorý režíruje Sam-Taylor Johnson podľa scenára Kelly Marcel, by sa mal dostať do kín cez valentínsky víkend v roku 2015.

Príbeh románu Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej sa sústredí na vzťah nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Kniha zaujala a podnietila sexuálne fantázie miliónov žien, a tak si vyslúžila aj záujem o filmové spracovanie.

Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe. Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu – Edward Cullen a Bella Swan.

James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti. Román obsahuje explicitné erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou.

Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne. Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 70 miliónov kópií. Všetky tri časti už vyšli aj v slovenskom preklade.

Dakota Mayi Johnson je dcérou Melanie Griffith a Dona Johnsona. Predstavila sa v snímkach Sociálna sieť (2010), Kráska a zviera (2011), 21 Jump Street (2012) či Zásnuby na dobu neurčitú (2012). Okrem toho je známa aj zo seriálu Ben and Kate (2012 – 2013), v ktorom stvárnila hlavnú postavu, Kate Fox.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

8. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA