Dámy, držte sa: Toto je Jason Momoa ako Aquaman!

Jason Momoa ako Aquaman
Jason Momoa ako Aquaman Twitter/ZackSnyder
reklama:

Rodák z Havaja sa v úlohe vládcu oceánov po prvý raz ukáže vo filme Batman vs. Superman: Dawn Of Justice, ktorý plánujú do amerických kín uviesť 25. marca 2016.

Americký režisér Zack Snyder zverejnil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter prvú fotografiu Jasona Momou ako Aquamana. “Je iba jeden skutočný kráľ,” napísal k obrázku.

Arthura Curryho, známeho pod menom Aquaman, vytvorili Paul Norris a Mort Weisinger. V komiksoch spoločnosti DC Comics sa tento superhrdina objavil po prvý raz v roku 1941. Aquaman vládne oceánom a dokáže sa dorozumievať s morskými tvormi. Je spoluzakladateľom Ligy spravodlivých, ktorej členmi sú okrem neho aj ďalší superhrdinovia ako Superman, Batman, Wonder Woman, Flash alebo Green Lantern.

Spoločnosť Warner Bros o Aquamanovi nakrúti aj samostatný film, ktorý chcú verejnosti predstaviť v júli 2018. Ešte predtým sa však tento hrdina objaví v snímke Batman vs. Superman: Dawn Of Justice, ktorú plánujú do amerických kín uviesť 25. marca 2016, i v diele s pracovným názvom The Justice League Part One. Dobrodružné sci-fi o Lige spravodlivých by mali priniesť na plátna kín v roku 2017. Jeho pokračovanie chcú divákom a diváčkam predstaviť v roku 2019.

Tridsaťpäťročný Jason Momoa, vlastným menom Joseph Jason Namakaeha Momoa, je rodákom z havajského Honolulu. Ako dieťa sa s matkou presťahoval do Norwalku v Iowe, no v roku 1998 sa vrátil späť Havaj, kde sa začal venovať modelingu.

Ako herec debutoval v posledných dvoch sezónach seriálu Pobrežná hliadka (1989 – 2001). Následne účinkoval aj v seriáli Stargate: Atlantis (2004 – 2009), kde sa do povedomia divákov zapísal ako Ronon Dex. Jeho prvou väčšou filmovou úlohou bol Barbar Conan. Toho stvárnil v rovnomennom filme, ktorý uviedli do kín v roku 2011. V tom istom roku mala premiéru aj prvá sezóna úspešného seriálu Hra o tróny, v ktorej na seba upozornil ako Khal Drogo.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

21. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA