Dara Rolins vraj nie je vrahyňa! Chce naspäť vodičák

Dara Rolins
Dara Rolins SITA /Tomáš Benedikovic
reklama:

Speváčka dostala zákaz šoférovať po tom, ako sa v roku 2010 stala účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej zomrel motocyklista Jindřich Rotrekl.

Speváčka Dara Rolins požiadala o vrátenie vodičského preukazu. Ten jej súd odobral po tom, ako sa v roku 2010 stala účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej zomrel motocyklista Jindřich Rotrekl. “Rok a pol som si nesadla za volant. Som teraz akoby v polovici toho trestu. Uvidíme, ako to dopadne. Žiadosť o vrátenie vodičáku som už podala, je to celkom bežný postup, robia to všetci. Je to päťdesiat na päťdesiat. Buď mi ho vrátia alebo nie,” povedala pre portál iDNES.cz 41-ročná interpretka.

Od tragickej nehody, ktorá sa stala v pražskom Šáreckom údolí, ubehli už štyri roky. Speváčka dostala za usmrtenie z nedbanlivosti podmienku a trojročný zákaz šoférovať. Okrem toho musela pozostalým vyplatiť odškodné, na ktorom sa dohodli mimosúdnou cestou. Vďaka amnestii bývalého českého prezidenta Václava Klausa jej súd vlani podmienku zrušil.

Tá udalosť je štyri roky stará, ale je to vec, na ktorú sa nedá takto pozerať. To nie je niečo, na čo človek zabudne a čo čas utlmí. Boh vie, že je mi to ľúto a že som to neurobila, preboha, naschvál. Ani som neurobila nič cielene zle, s úmyslom ublížiť. Môže sa to stať komukoľvek. Neprajem to nikomu. Mrzia ma, ešte aj dnes, komentáre ľudí, ktorí ma nazývajú vrahyňou. Myslím si, že na to nikto nemá právo,” dodala Rolins.

Dara Rolins, rodným menom Darina Gambošová, spievala už od detstva. Do povedomia verejnosti sa zapísala v roku 1984 skladbou Zvonky štěstí, ktorú naspievala s Karlom Gottom. Na konte má albumy ako Keby som bola princezná Arabela (1983), Darinka (1986), Čo o mne vieš (1988), Téměř růžový příběh (1990), Sen lásky (1997), What´s My Name (2002), D1 (2006), D2 (2008) alebo Stereo (2011). Od roku 1988 žije v Prahe.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

11. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA