Deftones začali pracovať na novom albume

Deftones
Deftones SITA/AP
reklama:

Rocková formácia pripravuje ôsmu štúdiovku zatiaľ bez frontmana China Morena.

Americká rocková kapela Deftones začala pracovať na svojej ôsmej štúdiovke. V rozhovore pre magazín Rolling Stone to prezradil frontman Chino Moreno, ktorý sa však zatiaľ k zvyšným členom v štúdiu nepripojil.

Ostatní chalani začali už minulý týždeň. Teším sa, až si vypočujem, čo zatiaľ vymysleli. Neplánujeme vopred, ako by mal nový album znieť. Fungujeme na základe vzájomných reakcií, jeden niečo zahrá, ďalší na to zareagujú a ani sa nenazdáme a máme skladbu. Myslím si, že je to najlepší spôsob, ako tvoriť hudbu. My tak fungujeme už dlhé roky,“ uviedol Moreno.

Deftones vznikli v roku 1988 v kalifornskom Sacramente a debutovali o sedem rokov neskôr albumom Adrenaline. Po ňom nasledovali štúdiovky Around The Fur (1997), White Pony (2000), Deftones (2003) a Saturday Night Wrist (2006). V roku 2008 sa pri automobilovej nehode vážne zranil basgitarista Chi Cheng a následne upadol do kómy.

Zvyšní členovia preto zrušili všetky naplánované vystúpenia a po prvý raz bez neho koncertovali až v apríli 2009, pričom na Chengov post nastúpil Sergio Vega. Ten s Deftones nahral aj ich zatiaľ posledné dva albumy Diamond Eyes (2010) a Koi No Yokan (2012). Cheng zomrel vlani v apríli vo veku 42 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

6. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA