Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dreamstime_xl_66028122.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dreamstime
20. decembra 2017 Deti a rodina od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Dieťa prvýkrát v tábore

BRATISLAVA 20. decembra 2017 (DJ/PR) – Detské tábory spojené s výučbou cudzích jazykov sú skvelou kombináciou prospešne stráveného voľného času. Okrem samotnej výučby a konverzácie v cudzej reči sú pobyty zamerané aj na športové aktivity a spoznávanie lokality.

Detský tábor, ktorí spája výučbu cudzieho jazyka so športovým vyžitím detí ponúka rodičom ideálny spôsob, ako dopriať svojim ratolestiam užitočné trávenie voľného času aj počas letných či zimných prázdnin. Renomované agentúry pracujú s modernými pedagogickými nástrojmi, pri výučbe nechýba ani správna motivácia, ani kreatívne pomôcky. Obvykle sa v takomto prostredí cítia dobre aj deti, ktoré sú v tábore len prvýkrát.

Športové aktivity

Inštruktori a lektori v detských jazykových táboroch radi kombinujú výučbu cudzej reči s pohybom. Majú k dispozícii rôzne športové náčinia – lopty, švihadlá, bicykle, odrážadlá pre deti a mnoho iných, ktoré drobizg inšpiruje k dobrým výkonom. Pri súťažiach komunikujú v cudzej reči, čím spájajú príjemné s užitočný. No dbajú aj na bezpečnosť. Pri športových hrách kontrolujú nielen vhodnosť oblečenia, ale aj obuvi. Šlapky si deti môžu obuť k vode alebo na plaváreň, no počas športových aktivít dozerajú na to, aby mali na nohách pevnú obuv (napr. Salomon obuv), ktorá minimalizuje riziko úrazov.

V skupine to ide ľahšie

Skupinové učenie cudzích jazykov má pre deti kľúčový význam. Kolektívna komunikácia napomáha nielen lepšej výslovnosti, ale aj citlivejšiemu rozlišovaniu jednotlivých hlások sluchom. Skupinové učenie je aj určitou formou rétorického cvičenia. Skvelo prospieva aj neistým deťom, ktoré si takto zvyšujú nielen svoje vyjadrovacie schopnosti, ale aj sebavedomie. Ak v tábore panuje priateľská nálada a dobrá atmosféra, o to jednoduchšie si cudzí jazyk osvoja. Aj reprodukcia textu v prítomnosti iných detí vedomostne obohacuje nielen dieťa, ktoré práve hovorí, ale celý kolektív. A keď sú konverzácie vedené ľahkou, hravou formou, evokujú pocit zábavy a nie útrpného učenia.

K téme

Box je aj pre ženy: Ako s ním začať? Víkend proti neplodnosti -Počet spermií rapídne klesá

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.