Dievčatká sa pustili do podnikania, majú len 4 a 7 rokov

Dievčatká sa pustili do podnikania, majú len 4 a 7 rokov
www.kentonline.co.uk
reklama:

Sestry Elizabeth (7) a Rebecca (4) sú najmladšími podnikateľkami vo Veľkej Británii. Z vlastnej iniciatívy sa od útleho veku učia spoznávať hodnotu peňazí.

Sestry Elizabeth (7) a Rebecca (4) Appleyard z Veľkej Británie sa do podnikania pustili skutočne v útlom veku. Kým sa ostatné deti hrajú a drankajú od rodičov sladké dobroty, sestry z Kentu sa hračky a sladkosti rozhodli predávať. Ich spoločnosť „Just for kids“ zarába prvé libry.

Dievčatká sa pustili do podnikania, majú len 4 a 7 rokov
www.kentonline.co.uk
Všetko sa to začalo pre záujem o štúdium. Sedemročná Elizabeth pred rodičmi vyhlásila, že by sa chcela stať vedkyňou alebo inžinierkou, a preto bude raz určite chodiť na vysokú školu. Rodičia dcére vysvetlili, že takéto štúdium býva finančne náročné a keďže má Elizabeth ďalších troch súrodencov, nie je isté, či to finančne zvládnu. Elizabeth však takáto odpoveď neuspokojila a rozhodla sa konať. „Chcela začať šetriť a zarábať, tak sme si spolu sadli a porozprávali sa. Poradili sme jej, aby sa zaoberala niečím, čomu najviac rozumie. Po niekoľkých návrhoch prišla s nápadom predaja hračiek,“ vysvetlila jej mama Rachel.

Rodičia dali Elizabeth na rozbehnutie 80 libier. Za tie cez eBay výhodne nakúpila hračky, ktoré sa rozhodla predať o niečo drahšie. „Môj manžel trval na tom, že musí mať biznis plán, až potom jej dá spomínanú investíciu. Urobila si prieskum, za aké ceny sa predávajú hračky na internete a následne nakúpila svoje, ktoré chcela predať ďalej. Išlo o drevené hračky, náramky, hrkálky či švihadlá,“ hovorí Rachel.

Keď sa s nimi v decembri vybrala na vianočné trhy, jej mladšia sestra Rebecca sa k nej pridala. Štvorročné dievčatko chcelo predávať sladkosti. Rodičia jej dali 15 libier, za ktoré nakúpila popcorn a lízatká, ktoré doma naaranžovala do vlastnoručne vyrobených kornútikov.

„V prvý deň sa Elizabeth vrátila domov s čistým ziskom 10 libier, Rebecca zarobila 20,“ spomína Rachel, ktorá spolu s manželom učí podnikavé dcéry hospodáriť s peniazmi. Úspech pokračoval aj po spustení on-line predaja – sestry si za dva týždne na konto pripísali 120 libier čistého zisku.

 

„Dievčatá sú z vlastného biznisu nadšené a je úžasné vidieť ich učiť sa, ako to v podnikaní funguje. Je to aj zábavné. Pomaly sa do toho dostávajú, ale zároveň si to vychutnávajú. Je zaujímavé ich vidieť, ako sedia v hale obklopené kusmi papiera a kalkulačkou. Najviac nás prekvapuje, že peniaze nechcú míňať. Sú veľmi rozumné a veľa šetria,“ dodala o podnikavých dievčatkách Rachel.

www.kentonline.co.uk

14. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz

Jednoducho Diana

Jednoducho diana.jpg

Občas vnímam 31. august ako vystrihnutý zo zlého filmu. Nielen kvôli jeho smutnému podtónu. Každý jeden deň v roku sa už … Čítať ďalej