Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Babovřesky 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Babovřesky 2 bontonfilm.sk
19. februára 2014 LifestyleKnihy a film od SITASITA Diskusia()

Do kín prichádza komédia Babovřesky 2

Dej snímky bude nadväzovať na príbeh úspešného filmu Babovřesky z roku 2013.

Slovenské kiná začnú 20. februára premietať očakávanú českú komédiu Babovřesky 2. Režisér snímky, ktorá je zároveň druhou časťou pripravovanej trilógie, Zdeněk Troška v rozhovore pre agentúru SITA prezradil, že dej filmu bude nadväzovať na úspešné Babovřesky z roku 2013.

Ľudia môžu, alebo prial by som si, aby mohli, očakávať zase dve hodinky pohody, radosti, humoru, leta. Celý ten film je opäť zaliaty krásnym letným slnkom, letnou prírodou. Takže si myslím, že v tomto smutnom, šedivom, februárovom počasí, keď sa človek pozrie na plátno, tak to slnko a krásne teplé leto na vás len tak dýchne. Keď si ľudia koncom budúceho roka kúpia všetky tri filmy, tak si to môžu pustiť za sebou ako jeden film, pretože na seba nadväzujú. Takže tam, kde skončil prvý diel, začína diel druhý a tam, kde skončí druhý diel, začína diel tretí. Takže je to jeden krátky časový úsek predstavujúci 14 dní, maximálne tri týždne,“ prezradil známy filmár.

V pokračovaní si zahrali aj Veronika Žilková, Pavel Kikinčuk, Lucie Vondráčková, Jan Dolanský, Lubomír Kostelka, Jiří Pecha, Radek Zima, Jan Kuželka, Bronislav Kotiš, Martin Stropnický, Miriam Kantorová a hokejisti Jiří Tlustý, Jakub Kovář, Jakub Voráček, Ondřej Pavelec a Radek Smoleňák. V príbehu, samozrejme, vystupuje aj sedem dedinských klebetníc.

Vyberám si len hercov, s ktorými sa mi dobre pracuje. Mám rád milých, príjemných, sympatických, normálnych ľudí, ktorí majú zmysel pre srandu. Z tých siedmich žien sú len tri herečky. Pani Synková, ktorá hrá Horáčkovú, univerzálnu klebetnicu, tá je z divadla Ypsilon, je to vynikajúca herečka. Potom je tam pani Jana Altmanová a tiež Jindra Kikinčuková. Tie ostatné dámy sú „neherečky“,“ uviedol Troška a dodal, že tri „neherečky“ našiel v pražskom divadle Proměna a jednu v Pardubiciach.

Prišiel som na návštevu do Pardubíc. Prišla tam za mnou taká sympatická pani a povedala, ‚Pán Troška, pozrite sa.‘ Otvorila kabelku, do nej okamžite vypľula horné aj dolné zuby, vytiahla šatku, uviazala si ju pod bradou a povedala, ‚Tak, a máte náhradu za Kaplanovú‘ (zosnulá česká herečka Valerie Kaplanová, pozn. SITA). Po štyroch rokoch som jej zavolal a povedal som, ‚Mám pre vás rolu‘ a ona mi hovorí, ‚To nie je možné, vy ste na mňa nezabudol?‘ a ja jej hovorím, ‚Na vás je nemožné zabudnúť‘,“ povedal.

Tvorca slávnej trilógie Slunce, seno… (1983, 1989, 1991) tiež vyhlásil, že od hercov a herečiek vždy chce, aby boli prirodzení.

Život na dedine bol kedysi iný, aký je dnes. Ľudia žili inak, žili oveľa pomalšie, neboli žiadne mobily, žiaden internet, žiadne počítače, ľudia mali na seba viac času. A boli ľudskejší. Nikto ich nikam nenaháňal, v práci sa rozprávali, nikto sa nikam nenáhlil. Takže nakoniec tí ľudia boli takí viac priateľskejší. Dnes je to hrozné a myslím, že je to umelo vyvolávané medzi ľuďmi, tá nevraživosť, nenávisť, také to samotárstvo, aby sa s nikým nestretávali, nikomu nedôverovali, aj malé deti tak vychovávajú a to je nesprávne. Starí ľudia zomierajú a mladí odchádzajú do mesta za prácou. Život je naozaj iný a dedina je prázdna. Deti sú v škole, ľudia chodia do práce a tí starí ľudia, ktorí kedysi sedeli na lavičkách pred domom a rozprávali sa, tak tí dnes sledujú všetky televízne seriály a sú zatvorení doma. Snažím sa, aby ľudia boli sami sebou, aby nič nehrali, aby to správanie bolo ozajstné. Aby to bola naozaj pravda. Lebo tú pravdu vo filme divák nájde. Samozrejme, že staroba je smutná, osamelá, je tam demencia, ale záleží na pohľade režiséra alebo tvorcu filmu, čo chce ukázať. Ja nechcem ukazovať, ako tí ľudia strádajú, to vieme z televíznych novín, sú o tom dokumenty, že je všetko inak, ako má byť. Ja sa chcem na nich pozerať z toho pohľadu radostného, humorného, z nadhľadu a srandy. Aby tá sranda však nebola zlá, aby nebola výsmešná. A to diváci pochopili, že humor, ktorý ukazujem, je možno ironický, ale nikdy nie je výsmešný, nikdy nie je zlý,“ uviedol.

Tretí diel komédie Babovřesky začnú nakrúcať už v máji, pričom časť príbehu sa bude odohrávať aj v Turecku.

Ľudia sa počas predpremiér bavili a hovorili mi, ‚Je to ešte lepšie než jednotka, pán Troška‘, a ja im vždy poviem, ‚Počkajte si na trojku, to bude masaker‘. Do Turecka pôjde len tých sedem stareniek. Ony si myslia, že tam idú z kresťanskej lásky, ale netušia, že to má byť ich likvidácia. Samozrejme, bude to sranda,“ prezradil.

Odporúčané články

Švidraňová, Loj, Mňahončák a Deák zapletení do vzťahového hlavolamu! Najlepšie a najhoršie oblečené celebrity týždňa

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies