Do kín prichádza skvelá komédia nominovaná na 2 zlaté glóby

Forumfilm
Forumfilm Forumfilm
reklama:

BRATISLAVA 31. decembra (PR) – Vincent miluje hazardné hry (najradšej vsádza na kone), whisky (veľa whisky) a svoju perzskú mačku. Tiež má rád svoju excentrickú “priateľku”, tehotnú striptérku Daku. A nemá rád druhých ľudí. Jediný herec na svete dokáže takúto postavu stvárniť s takým šarmom, že sa do neho zamilujete. Bill Murray je skrátka neodolateľný, čo okrem iného potvrdzuje aj čerstvá nominácia na Zlatý Glóbus.

Maggie (Melissa McCarthy), žije sama s 12-ročným synom Oliverom (Jaeden Lieberher). Práve sa presťahovali do nového domu a ona musí zostávať v práci dlho do večera. Jedného dňa si Oliver zabudne kľúče a zazvoní u ich suseda (Bill Murray), starého nevľúdneho cynika, ktorý chce mať od všetkých pokoj. A tam sa začne veľmi nepravdepodobné priateľstvo… Vincent a jeho kamarátka (Naomi Watts) zoznámia Olivera so všetkými Vincentovými obľúbenými miestami, kam patria okrem iných aj striptízový klub a konské dostihy. Vincent pomáha Oliverovi dospieť, stať sa chlapom, a Oliver pochopí, že Vincent pod tvrdou a ľahostajnou maskou, ktorú vidia všetci ostatní, ukrýva nesmierne dobré srdce.

Ted Melfi, režisér, scenárista aj producent filmu v jednej osobe, sa nechal inšpirovať príbehom, ktorý sám prežil a ktorý mu úplne zmenil život. Keď mu rokmi zomrel starší brat, na pohrebe si uvedomil, že jeho 9-ročná neter zostala úplne sama. Ona ani jeho manželka dlho neváhali a rozhodli sa ju adoptovať. Krátko po nástupe do novej školy dostala na domácu úlohu zadanie, aby napísala, ktorý z kresťanských svätých ju inšpiroval a kto v jej blízkom okolí sa na neho svojím správaním podobá. Vybrala si sv. Williama z Rochesteru, patróna adoptovaných detí, a prirovnala k nemu Melfiho. Nesmierne dojatý Melfi si uvedomil, že je to perfektný námet na film. Namiesto seba a netere však vo filmovom príbehu vytvoril postavy mrzutého veterána, ktorého už život veľmi nebaví a malého chlapca zo susedstva.

V malom Jaedenovi Lieberherovi filmový štáb objavil naozaj výnimočný talent, o ktorom budú ešte filmoví diváci veľa počuť. Svojej prvej filmovej úlohy sa zhostil dokonale a nezľakol sa ani množstva hereckých hviezd na pľace. Pred kamerou, ale i za ňou, sa pohyboval úplne prirodzene a podľa režisérových slov ho nič nedokázalo vyviesť z rovnováhy. Charizmatický Bill Murray bol taký nadšený jeho výkonom, že podpísal spoluprácu na ďalšom filme práve preto, že v ňom účinkuje aj Jaeden.

Komédia MILUJ SUSEDA SVOJHo prichádza do slovenských kín už 8. januára.

31. decembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR