Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dokáže byť muž verný?
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
28. júna 2018 LifestyleSvet mužov od Milota MezeiováSITA Diskusia()

Dokážu byť muži verní?

S neverou sa stretávame tak často, že už prestávame veriť v schopnosť mužov mať monogamný vzťah.

Nevera patrí medzi najčastejšie príčiny rozpadu manželstva a druhým najčastejším dôvodom podania návrhu na rozvod u žien. Aj keď podvádzajú i ženy, silnejšie pohlavie stále vedie. Sú vôbec muži schopní žiť v monogamnom vzťahu? Viaceré výskumy prinášajú nelichotivé tvrdenia. Podľa sociológa Erica Andersona muži majú vo svojej prirodzenosti pohlavný styk s viacerými partnerkami. Je to vraj mužská prirodzená potreba vyhľadávať viac sexuálnych partneriek.

Láska iba k jednej žene

Tento fakt však nemení nič na tom, že dokážu zachovať citovú vernosť len k jednej žene. Problémom pre ľudských samcov zostáva fyzická príťažlivosť. Ako tvrdí Anderson chcú robiť to, čo robia najradšej – a to im monogamia jednoducho vzala.

Sociológ argumentuje svojím prieskumom, z ktorého vyplýva, že takmer 80 percent zadaných mladých mužov svoje partnerky podviedlo. Neprekážalo im ani to, že ich milovali a plánovali s nimi zostať. A dôvod? Sex majú jednoducho veľmi radi.

Prečítajte si aj: S kým vás muži najviac podvádzajú?

Muži chcú byť emocionálne monogamní, no ich telo prahne po sexe s inými ženami. A tí, ktorí nepodvádzajú, sa sami uvrhávajú do spoločnosťou vytvoreného sexuálneho žalára,“ tvrdí americký profesor. Aj pochopiteľný pocit zrady po odhalení mužovej nevery je podľa neho iba dôsledkom spoločenských stereotypov.

Existuje riešenie?

Jednoducho povedané, väčšina mužov chce zostať so svojim partnerkami, no na druhej strane chcú mať sex mimo vzťahu, konštatuje profesor anglickej Winchesterskej univerzity. Jeho názor na neveru je preto jasný – pre muža je lepšie, keď podvádza a potom sa za to kajá, ako keď povie svojej partnerke, že túži po sexe s inou ženou alebo mužom.

Ako však z Andersonových prieskumov vyplynulo, muži nemajú problém so sexom mimo vzťahu, u svojich partneriek to však odmietajú.

K téme

Predstierate orgazmus? Viac to nerobte! Láska alebo zamilovanosť: 9 rozdielov, ktoré netreba prehliadať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.