Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bux.sk
bux.sk
6. novembra 2014 LifestyleKnihy a film od PRSITA Diskusia()

Dvaja čudáci, jedna výnimočná láska

BRATISLAVA 6. novembra (PR) – Pod vydavateľskou značkou YOLi, ktorá vydáva knihy pre mladých, vyšla novinka Eleanor a Park. Je o dvoch tínedžeroch. Majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní. Čudáci. Nehodia sa k sebe. A predsa sa dajú dokopy. Skúsia to napriek všetkým a všetkému…no majú naozaj šancu?

Eleanor má červené vlasy, je chudobná, doma sa tlačí v jednej izbe so štyrmi súrodencami. Nenosí značkové handry, je trochu pri tele a na jej vtipných hláškach sa nikto nesmeje. Všetci ju v škole neznášali, skôr ako ju prvý raz uvideli. Akoby ich v minulom živote najali, aby ju zabili…

Park je tiež tak trochu čudák. Nie je vysoký, svalnatý, ani sebavedomý a tak sa snaží žiť svojim životom. A byť nad vecou. Je Aziat a aj preto sa ostatným vyhýba – najradšej si číta komiksy, počúva obľúbenú muziku a v školskom autobuse sedí sám.

Jedného dňa sa ich cesty pretnú v žltom školskom autobuse. Nikto nechce pustiť Eleanor k sebe sadnúť… len Park. Nie že by ju chcel mať vedľa seba. Len sa zľutoval.

Odvtedy si Eleanor vždy sadá k Parkovi, číta mu komiksy cez plece, diskutujú o nich, aj o hudbe. Občas jej nechá na sedadle obľúbený časopis, či kazetu s hudbou. Zblížia sa a diabolskí spolužiaci prestávajú pre nich existovať.

Nie sú hlúpi a vedia, že prvá láska takmer nikdy nevydrží. Sú však aj dosť zúfalí a dosť odvážni, a tak to spolu skúsia…

Rainbow Rowellová občas píše o dospelých (Attachments, Landline), občas o tínedžeroch (Eleanor a Park, Fangirl). Vždy však píše o ľuďoch, ktorí veľa rozprávajú a majú pocit, že zbabrú všetko, čoho sa dotknú. A ešte o takých, čo sa do seba zaľúbili.

Keď Rainbow práve nepíše, číta komiksy, plánuje výlety do Disney Worldu a škriepi sa o všetkom možnom, na čom v konečnom dôsledku aj tak nezáleží.

Žije v Nebraske s manželom a dvoma synmi. Viac informácií o Rainbow a jej knihách nájdete na rainbowrowell.com.

Prečítajte si úryvok z novinky Eleanor a Park.

Odporúčané články

Sissi – náhodná cisárovná Tri otázky pre Tamaru Goncarovu: Ako zvládnuť materstvo bez traumy?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...