Dvaja čudáci, jedna výnimočná láska

bux.sk
bux.sk
reklama:

BRATISLAVA 6. novembra (PR) – Pod vydavateľskou značkou YOLi, ktorá vydáva knihy pre mladých, vyšla novinka Eleanor a Park. Je o dvoch tínedžeroch. Majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní. Čudáci. Nehodia sa k sebe. A predsa sa dajú dokopy. Skúsia to napriek všetkým a všetkému…no majú naozaj šancu?

Eleanor má červené vlasy, je chudobná, doma sa tlačí v jednej izbe so štyrmi súrodencami. Nenosí značkové handry, je trochu pri tele a na jej vtipných hláškach sa nikto nesmeje. Všetci ju v škole neznášali, skôr ako ju prvý raz uvideli. Akoby ich v minulom živote najali, aby ju zabili…

Park je tiež tak trochu čudák. Nie je vysoký, svalnatý, ani sebavedomý a tak sa snaží žiť svojim životom. A byť nad vecou. Je Aziat a aj preto sa ostatným vyhýba – najradšej si číta komiksy, počúva obľúbenú muziku a v školskom autobuse sedí sám.

Jedného dňa sa ich cesty pretnú v žltom školskom autobuse. Nikto nechce pustiť Eleanor k sebe sadnúť… len Park. Nie že by ju chcel mať vedľa seba. Len sa zľutoval.

Odvtedy si Eleanor vždy sadá k Parkovi, číta mu komiksy cez plece, diskutujú o nich, aj o hudbe. Občas jej nechá na sedadle obľúbený časopis, či kazetu s hudbou. Zblížia sa a diabolskí spolužiaci prestávajú pre nich existovať.

Nie sú hlúpi a vedia, že prvá láska takmer nikdy nevydrží. Sú však aj dosť zúfalí a dosť odvážni, a tak to spolu skúsia…

Rainbow Rowellová občas píše o dospelých (Attachments, Landline), občas o tínedžeroch (Eleanor a Park, Fangirl). Vždy však píše o ľuďoch, ktorí veľa rozprávajú a majú pocit, že zbabrú všetko, čoho sa dotknú. A ešte o takých, čo sa do seba zaľúbili.

Keď Rainbow práve nepíše, číta komiksy, plánuje výlety do Disney Worldu a škriepi sa o všetkom možnom, na čom v konečnom dôsledku aj tak nezáleží.

Žije v Nebraske s manželom a dvoma synmi. Viac informácií o Rainbow a jej knihách nájdete na rainbowrowell.com.

Prečítajte si úryvok z novinky Eleanor a Park.

6. novembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR