Ed Sheeran bol v detstve bez televízie a videohier

Ed Sheeran
Ed Sheeran SITA/AP
reklama:

Spevákova mama nechcela, aby zabíjal čas vysedávaním pred obrazovkou.

Anglický spevák Ed Sheeran je vďačný za to, že vyrastal bez televízie a videohier. Dvadsaťtriročný hudobník to uviedol vo svojej knihe s názvom Ed Sheeran: A Visual Journey (2014).

“Roky sme doma nemali televízor, pretože moja mama nechcela, aby sme celý čas vysedávali pred obrazovkou. Nemali sme ani žiadnu hraciu konzolu a úprimne si myslím, že to bola jedna z najlepších vecí, aké moja mama kedy urobila. Po celý ten čas, čo moji kamaráti hrali Grand Theft Auto, som ja cvičil na gitare,” vyjadril sa rodák z mesta Hebden Bridge.

Ed Sheeran sa v roku 2008 presťahoval do Londýna, kde chcel rozbehnúť hudobnú kariéru. V roku 2011 vydal debutový album s názvom +, z ktorého pochádzajú single The A Team, You Need Me, I Don’t Need You, Lego House, Drunk, Small Bump a Give Me Love. Druhú štúdiovku x vydal vlani v júni.

V roku 2012 získal dve BRIT Awards v kategóriách Najlepší britský spevák a Britský objav roka a tiež Ivor Novello Award. Skladbu The A Team v roku 2013 nominovali na cenu Grammy v kategórii Pieseň roka, pričom na ceremoniáli vystúpil spoločne s Eltonom Johnom. Vlani Sheeran bojoval o Grammy v kategórii Nováčik roka. V aktuálnom ročníku môže získať až tri zlaté gramofóniky.

Informácie pochádzajú z webstránky music-news.com a archívu agentúry SITA.

25. januára 2015

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA