Ed Sheeran sa priznal, dva a pol roka sa živil odpadkami

Ed Sheeran
Ed Sheeran SITA/AP
reklama:

Dvadsaťtriročný spevák opísal svoje skúsenosti so životom na ulici v knihe A Visual Journey.

Anglický spevák Ed Sheeran prezradil, že pred tým, než sa stal slávnym, bol dva a pol roka bezdomovcom a niekoľko nocí strávil aj pred Buckinghamským palácom. Dvadsaťtriročný hudobník to uviedol vo svojej novej knihe s názvom A Visual Journey, ukážky z ktorej zverejnil denník Daily Mail.

Pred Buckinghamským palácom je oblúk, v ktorom je teplovodné potrubie. Tam som strávil niekoľko nocí. Veľkú časť roku 2008 a celé nasledujúce dva roky som nemal kde bývať, ale nejako som to zvládol. Vedel som, kde môžem v určitých hodinách prespať a komu môžem kedykoľvek zavolať, aby som uňho mohol prespať na dlážke. Pomáhalo byť spoločenským a pomáhal aj alkohol. Týždeň som spával v metre. Išiel som von hrávať, počkal som do piatej ráno, keď sa otváralo metro, a až do dvanástej som spal vo vlakoch, a potom znova dokola. Nebolo to až také zlé,“ napísal o svojich skúsenostiach so životom na ulici Sheeran.

Ed Sheeran debutoval v roku 2011 albumom s názvom +, z ktorého pochádzajú single The A Team, You Need Me, I Don’t Need You, Lego House, Drunk, Small Bump a Give Me Love. V roku 2012 získal dve Brit Awards v kategóriách Najlepší britský spevák a Britský objav roka a tiež Ivor Novello Award. Skladbu The A Team v roku 2013 nominovali na cenu Grammy v kategórii Pieseň roka, pričom na ceremoniáli vystúpil spoločne s Eltonom Johnom. V tomto roku Sheeran bojoval o Grammy v kategórii Nováčik roka. Tento rok v júni vydal druhú štúdiovku x, s ktorou dobyl britský aj americký albumový rebríček.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

13. októbra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA