Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rakovina, samota, smútok, žena, sama, žial, okno, zdravie
shutterstock.com
30. mája 2016 HoroskopyEzoterika a liečiteľská poradňa od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

V. Emócie ohrozujúce vaše zdravie: Cukrovka, genitálny herpes a obezita, za to všetko môže tento cit

Emócia, o ktorej vznik sa vo veľkej miere pričinili naši rodičia. Spoznajte jej negatívny dopad na naše zdravie.

Sebaúcta sa formuje v detstve. Bohužiaľ si toto rodičia málokedy uvedomia. Snažia sa deti naučiť vzorcom správania a ak tie odmietajú alebo nie sú schopné naplniť očakávania svojich rodičov, sebaúcta dostáva riadne na frak. Vznikajú tak pocity, že dotyčnému človeku niečo chýba (uznanie, rovnocennosť, akceptovanie). Takí ľudia sa ľahko vcítia do role obete a tento postoj im potom do života prináša rôzne útrapy a ťažkosti.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

Nízka sebaúcta vedie veľmi ľahko k depresii, únave, prílišnej sebakritike a veľa ľudí s nízkym sebavedomím ubližuje iným tým, že sa snažia dokázať svoju cenu agresívnym, arogantným správaním, kedy sa iných snažia ponižovať. Základ nastavenia zdravej sebaúcty je naozaj v detstve, preto je dôležité vedieť akceptovať vôľu dieťaťa a možnosti dieťaťa. Je dôležité ho nielen chváliť, ale aj podporiť vo chvíli, ak niekedy zlyhá.

Neustále pripomínanie totiž, ako niečo nevie, nedokáže, nezvládne – určite nepomôže správne nastaviť výšku sebaúcty. Ak to nevyšlo v detstve, kľudne môžete ľuďom s týmto problémom pomôcť hocikedy. Aj o tom sú predsa vzťahy – akékoľvek.

Telo reaguje na nízku sebaúctu zdravotnými problémami ako je cukrovka, genitálny herpes, veľmi často je to problém s nadváhou, rakovina vaječníkov, akné, dokonca aj strata pamäti.

K téme

II. Emócie ohrozujúce vaše zdravie: Toto môže vyvolať závažné ochorenia vrátane rakoviny! ONLINE PORADŇA: Bradavice, bolesť chrbta a pečeň, ktorá potrebuje regeneráciu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.