Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
wobenzym
wobenzym.sk
22. júla 2013 ZdravieZdravý život od PRSITA Diskusia()

Enzýmy pomáhajú hojiť rany aj po stomatologických zákrokoch

BRATISLAVA 22. júla – Nezastupiteľné miesto v procese hojenia rán majú proteolytické enzýmy (enzýmy štiepiace bielkoviny), ktoré sa bežne nachádzajú v tele. Pôsobia proti opuchom a usmerňujú priebeh zápalu tak, aby odznel čo najúčelnejšie a najrýchlejšie. V prípade operačných zákrokov vrátane stomatologických je vhodné podporiť ich dodaním aj enzýmov zvonka, prostredníctvom liekov systémovej enzýmoterapie. Najznámejším z nich je Wobenzym.

Účinná pomoc po stomatologických zákrokoch

Enzýmy vo Wobenzyme obmedzujú vznik opuchov a urýchľujú ich vstrebávanie, skracujú čas hojenia, zmierňujú bolesť a posilňujú oslabenú imunitu. Wobenzym tiež znižuje výskyt pooperačných komplikácií, ako je hnisanie rany a pod. Pri bakteriálnych zápaloch nenahrádza liečbu antibiotikami, ale pri podávaní s antibiotikami podporuje ich prienik do tkanív a zlepšuje efekt liečby.

Potvrdené klinickými štúdiami

V klinickej štúdii, ktorú robili vo Viedni, 80 pacientom odstránili z dolnej čeľuste neprerezaný zub múdrosti. Pacienti začali užívať Wobenzym už 2 dni pred operačným zákrokom a užívali ho sedem dní po operácii. Takmer v 90 percentách prípadov bola podporná liečba úspešná. Už prvý deň po operácii sa u pacientov znížili všetky sprievodné komplikácie – zdureniny, hematómy, opuchy prestupujúce na jazyk, problémy s prehĺtaním. Laboratórne výsledky tiež potvrdili výrazne rýchlejší ústup zápalu v porovnaní s kontrolnou skupinou pacientov, ktorý Wobenzym neužívali.

Rovnako dobré výsledky zaznamenali pracoviská v ďalších krajinách vrátane Česka. V Prahe napríklad užívali pacienti Wobenzym po chirurgickej extrakcii zubov múdrosti, resekcii koreňového hrotu zuba a po zavedení implantátu. U všetkých pacientov sa zmiernila pooperačná bolesť, zmenšili sa opuchy a rany sa hojili bez komplikácií.

Aké balenie kúpiť?

Na zahojenie rany po obyčajnom vytrhnutí zuba postačí jedno až dve menšie balenia Wobenzymu so 40 tabletami po cca 8 eur. Po závažnejších stomatologických zákrokoch sa odporúča stredne veľké balenie s 200 tabletami. Je na každom, ako posúdi investíciu do prípravku, ktorý ho rýchlo zbaví bolestivých opuchov, a do ordinácie zubného lekára nabudúce bude vstupovať s menšími obavami.

Viac informácií nájdete na www.wobenzym.sk.

Tradičný liek z prírodných zdrojov k vnútornému užitiu.

Starostlivo čítajte príbalovú informáciu.

Odporúčané články

Vedci zistili, takto vplývajú psy na zdravie majiteľov Jóga – narovnajte si chrbát

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravý život

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...