Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
wobenzym
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
wobenzym.sk
22. júla 2013 ZdravieZdravý život od PRSITA Diskusia()

Enzýmy pomáhajú hojiť rany aj po stomatologických zákrokoch

BRATISLAVA 22. júla – Nezastupiteľné miesto v procese hojenia rán majú proteolytické enzýmy (enzýmy štiepiace bielkoviny), ktoré sa bežne nachádzajú v tele. Pôsobia proti opuchom a usmerňujú priebeh zápalu tak, aby odznel čo najúčelnejšie a najrýchlejšie. V prípade operačných zákrokov vrátane stomatologických je vhodné podporiť ich dodaním aj enzýmov zvonka, prostredníctvom liekov systémovej enzýmoterapie. Najznámejším z nich je Wobenzym.

Účinná pomoc po stomatologických zákrokoch

Enzýmy vo Wobenzyme obmedzujú vznik opuchov a urýchľujú ich vstrebávanie, skracujú čas hojenia, zmierňujú bolesť a posilňujú oslabenú imunitu. Wobenzym tiež znižuje výskyt pooperačných komplikácií, ako je hnisanie rany a pod. Pri bakteriálnych zápaloch nenahrádza liečbu antibiotikami, ale pri podávaní s antibiotikami podporuje ich prienik do tkanív a zlepšuje efekt liečby.

Potvrdené klinickými štúdiami

V klinickej štúdii, ktorú robili vo Viedni, 80 pacientom odstránili z dolnej čeľuste neprerezaný zub múdrosti. Pacienti začali užívať Wobenzym už 2 dni pred operačným zákrokom a užívali ho sedem dní po operácii. Takmer v 90 percentách prípadov bola podporná liečba úspešná. Už prvý deň po operácii sa u pacientov znížili všetky sprievodné komplikácie – zdureniny, hematómy, opuchy prestupujúce na jazyk, problémy s prehĺtaním. Laboratórne výsledky tiež potvrdili výrazne rýchlejší ústup zápalu v porovnaní s kontrolnou skupinou pacientov, ktorý Wobenzym neužívali.

Rovnako dobré výsledky zaznamenali pracoviská v ďalších krajinách vrátane Česka. V Prahe napríklad užívali pacienti Wobenzym po chirurgickej extrakcii zubov múdrosti, resekcii koreňového hrotu zuba a po zavedení implantátu. U všetkých pacientov sa zmiernila pooperačná bolesť, zmenšili sa opuchy a rany sa hojili bez komplikácií.

Aké balenie kúpiť?

Na zahojenie rany po obyčajnom vytrhnutí zuba postačí jedno až dve menšie balenia Wobenzymu so 40 tabletami po cca 8 eur. Po závažnejších stomatologických zákrokoch sa odporúča stredne veľké balenie s 200 tabletami. Je na každom, ako posúdi investíciu do prípravku, ktorý ho rýchlo zbaví bolestivých opuchov, a do ordinácie zubného lekára nabudúce bude vstupovať s menšími obavami.

Viac informácií nájdete na www.wobenzym.sk.

Tradičný liek z prírodných zdrojov k vnútornému užitiu.

Starostlivo čítajte príbalovú informáciu.

Odporúčané články

Toto treba vedieť! 11 príčin častého močenia, s ktorých niektoré môžu znamenať ochorenia 3 vynikajúce zdravé maškrty

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravý život

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...