Eric Clapton vystúpi u našich susedov

Eric Clapton zrušil dnešný koncert vo Viedni
Eric Clapton SITA/AP
reklama:

Šesťdesiatosemročný hudobník odohrá najprv 26. júna koncert vo viedenskej Stadthalle a o dva dni neskôr vystúpi na Life Festivale v Osvienčime.

Britský spevák a hudobník Eric Clapton sa koncom júna predstaví v rakúskej Viedni aj poľskom Osvienčime. Šesťdesiatosemročný muzikant odohrá najprv 26. júna koncert vo viedenskej Stadthalle a o dva dni neskôr vystúpi na Life Festivale, ktorý sa uskutoční od 25. do 28. júna na štadióne MOSiR v Osvienčime. Predpredaj vstupeniek na viedenský koncert sa začne 24. januára o 9:00, lístky na Life Festival sú už v predaji.

Eric Clapton je považovaný za jedného z najlepších gitaristov na svete. Magazín Rolling Stone ho v roku 2004 zaradil medzi najlepších hudobníkov v dejinách. Jeho meno je trikrát zapísané v Rock’n’rollovej sieni slávy – dostal sa tam ako sólový umelec, člen skupiny The Yardbirds a kapely Cream. Na svojom konte má 17 cien Grammy a v roku 2004 mu britská kráľovná Alžbeta II. udelila Rad britského impéria za prínos hudbe.

Medzi jeho najznámejšie piesne patria Layla, Tears In Heaven, či jeho verzia I Shot The Sheriff od Boba Marleyho a Cocaine od JJ Calea. V marci 2011 vydražil za viac než 2,15 milióna amerických dolárov 70 svojich gitár, pričom výťažok z aukcie venoval na konto protidrogového a protialkoholického centra Crossroads Centre na ostrove Antigua. Toto centrum založil v roku 1998 po tom, ako porazil vlastnú závislosť od alkoholu a heroínu.

Informácie pochádzajú z webstránok www.ericclapton.com, www.stadthalle.com a archívu agentúry SITA.

22. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA