Eurovízia 2015 bude u našich susedov

Viedeň sa stala oficiálnym hostiteľom Eurovízie 2015
Po meste premáva špeciálna „električka Eurovízie“ ORF/Günther Pichlkostner
reklama:

Celkovo sa už jubilejného 60. ročníka tejto jednej z najznámejších svetových súťaží zúčastní 39 krajín z celej Európy.

V pondelok, 26. januára odovzdala delegácia mesta Kopenhagen symbolické kľúče pesničkovej súťaže Eurovízia mestu Viedeň. Na slávnostnej ceremónii na radnici ich prevzal viedenský primátor Michael Häupl. Týmto symbolickým gestom sa podľa štatútu súťaže mesto Viedeň stalo oficiálne hostiteľom tzv. Eurovision Song Contest 2015.

O víťazstvo bude bojovať 39 európskych krajín

Následne sa na radnici uskutočnilo aj losovanie semifinále súťaže, ktorým sa rozhodlo, kedy jednotlivé krajiny zabojujú o postup v semifinále. Celkovo sa už jubilejného 60. ročníka Eurovízie zúčastní 39 krajín z celej Európy. Tzv. veľká päťka – Nemecko, Francúzsko, Británia, Taliansko a Španielsko a hostiteľské Rakúsko sa už automaticky kvalifikovali, ďalších 33 štátov sa prostredníctvom svojich kandidátov musí zúčastniť dvoch semifinálových šou, v dňoch 19. a 21. mája. Samotné finále Eurovízie prebehne následne 23. mája vo viedenskej Stadthalle.

Čítajte aj: Šok z Rakúska: Eurovíziu vyhrala ich bradatá Conchita Wurst

Fotoalbum k článku:

Viedeň už odpočítava dni do začiatku Eurovízie

Aj obraz mesta Viedeň sa prispôsobuje jednej z najznámejších svetových hudobných akcií – pred radnicou je od začiatku roka inštalovaná svetelná veža, odpočítavajúca dni do prvej semifínálovej šou Eurovízie. Po meste premáva špeciálna „električka Eurovízie“, ktorá jazdí na rôznych viedenských linkách. Prevzatím symbolických insígnií a kľúčov od hostiteľských miest uplynulých rokov sa Viedeň oficiálne stala mestom Eurovízie 2015.

27. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod