Eva Herzigová bude hľadať návrhárske talenty

Eva Herzigová
Eva Herzigová SITA/AP
reklama:

Česká topmodelka zasadne do porotcovského kresla v talianskom televíznom programe Project Runway Italia. Celú šou bude zároveň aj moderovať.

Česká topmodelka Eva Herzigová bude jednou z porotkýň talianskej súťažnej šou Project Runway Italia, v ktorom bude pomáhať pri výbere nových dizajnérskych talentov. Celú šou bude navyše aj moderovať.

Štyridsaťročná rodáčka z českého mesta Litvínov zasadne do porotcovského kresla po boku módnej návrhárky Alberty Ferretti a dediča známej módnej značky Tomasa Trussardiho.

Súťaž, v ktorej bude musieť 12 dizajnérov navrhnúť najlepšie oblečenie v presne vymedzenom čase, s obmedzeným materiálom a podľa zadanej témy, začne vysielať televízna stanica FoxLife v marci. Hotové výtvory začínajúcich návrhárov budú hodnotiť členovia poroty, ktorí budú musieť každý týždeň vyhodiť jedného súťažiaceho.

Herzigová sa účasťou v porote zaradí medzi ďalšie kolegyne zo sveta modelingu, ktoré tiež pôsobili v rôznych typoch televíznych šou. Supermodelka nemeckého pôvodu Heidi Klum sa napríklad ujala úlohy moderátorky a porotkyne v americkej verzii programu.

Česká topmodelka Karolína Kurková vyberala nové nádejné modelky v Nemecku a Amerike a česká modelka i herečka Pavlína Pořízková pôsobila v rokoch 2008 až 2009 ako porotkyňa v americkej súťaži America’s Next Top Model, ktorú moderuje televízna producentka a bývalá modelka Tyra Banks.

Eva Herzigová svoju hviezdnu kariéru odštartovala v 90. rokoch, keď predvádzala podprsenky značky Wonderbra. V médiách sa objavovala aj v súvislosti so svadbou a následným rozvodom s bubeníkom skupiny Bon Jovi – Ticom Torresom. V roku 2006 bola Venušou na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier v talianskom Turíne, odkiaľ pochádza otec jej troch detí, podnikateľ Gregorio Marsiaj.

Objavila sa aj vo filmoch Strážni anjeli (1995), Priateľova manželka (1998), Modigliani (2004), Eva (2005) či Cha cha cha (2013). V roku 2012 sa stala tvárou kampane kozmetických produktov značky Dior.

Informácie pochádzajú z webstránok revue.idnes.cz, www.wwd.com a archívu agentúry SITA.

6. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA